EKONOMİ

Bu proje istihdamı arttırır

GSO ve Alman GIZ arasındaki işbirliği sayesinde oda üyelerine 2021'de istihdam edecekleri personel için 6 ay boyunca yüzde 70 maaş desteği verileceğini açıkladı.

Bu proje istihdamı arttırır

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu (GIZ) ile birlikte yürütülecek olan proje kapsamında yeni istihdam edileek çalışanlar için yüzde 70 maaş desteği sağlanacağını açıkladı.

GSO-MEM’in, sanayicilerin ihtiyacı olan kalifiye eleman yetiştirerek, imalat sanayisine ve ihracatın gelişmesine destek olmaya devam ettiğini dile getiren Adnan Ünverdi, “2021 yılında başlayacak yeni proje kapsamında, GSO üyesi işletmelere istihdam edecekleri çalışanlar için 6 ay boyunca yüzde 70 maaş desteği verilecek. GIZ ile birlikte yürütülecek proje ile eğitim alan kursiyerlerin Ocak ve Şubat ayından başlamak üzere, çalışan maaşının işverene maliyetinin yüzde 70’lik kısmı 6 ay boyunca proje tarafından karşılanacak” diye konuştu.

Yaşanılan süreçte sanayicilere böylesi desteklerin verilmesinin önemli olduğunu kaydeden Adnan Ünverdi, şunları kaydetti:

“Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından verilen uluslararası niteliğe sahip “COVID-19 Güvenli Hizmet Belgesi”ne de sahip olan GSO-MEM’de sanayicilerden gelen talepler doğrultusunda mesleki eğitimler verilecek. Bu amaçla örtülü elektrod ve ark kaynakçısı, giyim elemanı (overlok, düz vb.), halı konfeksiyon elemanı, trikotaj elemanı, elektrik-bakım elemanı, mekanik bakım elemanı, bilgisayar destekli çizim, ambalaj ve paketleme elemanı, PVC ve plastik elemanı gibi alanlarda düzenlenen kurslardan kursiyer talep eden firmaların www.gsomem.com.tr internet adresindeki formu doldurarak taleplerini iletmeleri gerekiyor. Salgının da etkisiyle zorlukların yaşandığı bu süreçte üyelerimizi bu destekten yararlanmaya davet ediyorum. Sağlanacak destek sanayicilerimizin personel ihtiyacının karşılanmasına ve iş imkanı oluşturulmasına katkıda bulunacak.”