SPOR

Özberk'in adı yaşatılacak

Gaziantepli spor adamı Sakıp Özberk'in adı Ertuğrul Gazi mahallesinde yaptırılan spor kompleksine verildi.

Özberk'in adı yaşatılacak

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Spor Toto işbirliğinde yapılan Sakıp Özberk Spor Kompleksi düzenlenen törenle hizmete açıldı. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Fatma Şahin, Sakıp Özberk’in başarılarıyla kent için bir gurur kaynağı olduğunu belirterek, tesise adının verilmesiyle isminin memlekette yaşatıldığını vurguladı.
Ertuğrul Gazi Mahallesi’nde, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile  Spor Toto iş birliğinde tamamlanan kompleksin açılışına AK Parti Gaziantep Milletvekilleri Mehmet Erdoğan, Derya Bakbak ve Müslüm Yüksel, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Gaziantep Gençlik Spor İl Müdürü Muhittin Özbay ile Sakıp Özberk  ailesi katıldı.
Şehrin bütün altyapı ihtiyaçlarını gidermeyi hedeflediklerini söyleyen  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Bir hedefimiz var ‘Yükselen Gaziantep’. Sporuyla, çocuğuyla, genciyle yükselen Gaziantep’ diyoruz. Büyükşehir olarak çocukların yeteneklerine göre keşfedip fırsatlar vereceğiz. Amatör spor kulüplerine destek veriyoruz. Çocuklarımıza dokunmamız lazım çünkü bedensel gelişimi çok önemli. Ruhen ve bedenen bu çocukları hazırlamamız lazım" dedi.
 Sakıp Özberk, “Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin öncülük yapıp herkesi ayaklandırdı. Bu güzel girişimlerin devamını diliyorum. Elinizdeki imkânları daha fazla oluşturmak için gayret göstereceğinize inanıyorum. Bu tesisin ortaya konulması sonrası emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Beni hatırlamaları gururlandırdı ve onurlandırdı" diye konuştu.