YAŞAM

Toplu taşımaya yasak düzenlemesi

Gaziantep'te sokağa çıkma yasağı sırasında Cumartesi günü otobüs ve tramvaylar seyreltilmiş trafiyle hizmet verecek. Pazar günü ise sadece belli hatlardaki otobüsler seyreltilmiş düzeyde hizmet verecek.

Toplu taşımaya yasak düzenlemesi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacak kişilerin ulaşımının sağlanması amacıyla toplu taşıma araçlarını faaliyetlerini belirli saatlerde devam edecek. 

Gaziantep İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun verdiği kararlarla sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacak kişiler ve üretim zincirinde yer alan firmalardak içalışan için belediye otobüsleri ve tramvaylar cumartesi tarifesinde çalışmaya devam ederken, pazar günü ise sadece hastane hatları olarak belirtilen B01, B05, B18, B30, B31, B46, B60-1, B62, B75, B76, B84 ve B92 hatları seyreltilmiş tarifede çalışacak, tramvaylar ise çalışmayacak. Detaylı bilgiler Gaziantep Kart Mobil Uygulaması üzerinden öğrenilecek.

Büyükşehir Belediyesi ayrıca hafta içi belirlenen sokağa çıkma kısıtlamalarında toplu taşıma araçlarında saat 05.00 ile 21.00 arasında normal seferleri devam ederken, saat 21.00’den sonra seferler seyreltilecek.

İlgili detaylara Gaziantep Kart Mobil Uygulaması üzerinden ulaşılacak.