GÜNCEL

Katletti, 'seviyorum' dedi

Gaziantep'te hakim karşısına çıkan cinayet zanlısı öldürdüğü her kişi için birer kez ağırlaştırılmış müebbet hapic cezası aldı.

Katletti, 'seviyorum' dedi

Gaziantep'te eşini ve 3 çocuğunu öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan Abdulhannan Elalevi, 4 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Gaziantep 11. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya sanık Abdulhannan Elalevi, tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlandı.
Sanık Elalevi savunmasında, çocuklarını ve eşini kendisinin öldürmediğini ileri sürerek, “Ben böyle bir eylemi yapacak kadar deli değilim. Kızlarımı ve eşimi çok seviyorum. Suçsuzum. Beraatimi istiyorum” dedi.
İddia makamı son mütalaasında dosyadaki deliller ışığında sanığın üzerine atılı suçu işlediğini belirterek, cezalandırılmasını talep etti.
Mahkeme heyeti, sanığa eşini ve 3 çocuğunu öldürdüğü gerekçesiyle 4 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası vererek sanığın cezasında indirime gidilmemesi kararını verdi.

2 yıl önce Vatan Mahallesinde meydana gelen olayda Abdulhannan Elalevi'nin eşi Ayşe Fartavi ile kız çocukları Hanen (16), Nur El Hude (12) ve Ravan (9), kafalarına sert bir cisimle vurularak öldürülmüş, gözaltına alınan Abdulhannan Elalevi tutuklanmıştı.