GÜNCEL

Ölü sayısı 11 oldu

Gaziantep'te oksijen cihazından kaynaklanan hastane yangınında ölenlerin sayısı 11 oldu.

Ölü sayısı 11 oldu

SANKO Üniversitesi Hastanesi'nin Kovid-19 Yoğun Bakım Ünitesi'nde yüksek akım oksijen cihazından çıkan yangından dolayı yaşamını yitirenlerin sayısı 11'e yükseldi. Dün sabah erken saatlerde çıkan yangında 7 hasta olay yerinde, bir hasta da nakil sırasında yaşamını yitirmişti. 3 hasta da sevk edildikleri hastanelerde yaşamını yitirdi.

Bu sabah sevk edildiği 25 Aralık Devlet Hastanesi'nde yaşamını yitiren 72 yaşındaki Hamo Aslan'ın nefes alamama şikâyeti üzerine gittiği hastanede yapılan kovid-19 testinin pozitif çıkması ve durumunun ağırlaşması üzerine olaydan bir gün önce hastaneye getirilerek yoğun bakıma alındığı öğrenildi. Aslan'ın cenazesinin memleketi olan Adıyaman'ın Besni ilçesinin Karakuyu toprağa verileceği belirtildi.

Hastanede meydana gelen elim olayda 7 kişi olay yerinde 1 kişi de sevk sırasında yaşamını yitirmişti. Bir kişinin olaydan 4 saat sonra yitirmesinin ardından bir hasta da gece hayatını kaybetmişti. Dün 10 olan ölü sayısı bu sabaha karşı Hamo Aslan'ın da yaşamını yitirmesiyle 11'e yükseldi.

Öte yandan yangınla ilgili olarak görevlendirilen 2 savcı, serviste görevli doktor ve hemşire ile teknik sorumlu ve gece amirinin ifadelerine başvurdu. Olayla ilgili soruşturmanın 7 kişilik bilirkişi heyetinin hazırlayacağı rapora göre şekillenmesi bekleniyor.