YAŞAM

Valilik binası kesin yıkılacak

Gaziantep Valiliği hizmet binasının yıkılıp millet bahçesine katılması kesinleşti. Vali Davut Gül ve Başkan Fatma Şahin imzaladıkları protokolü Çevre ve Şehircilik Bakanı'na teslim etti.

Valilik binası kesin yıkılacak

Gaziantep Valiliği hizmet binasının da yıkılıp Kamil Ocak Stadı'nın yerine yapılan millet bahçesiyle birleştirilmiş geniş bir yeşil alan oluşturulması kararı kesinleşti. Vali Davut Gül ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin aralarında imzaladıkları protokolü Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'a takdim etti.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’u ziyaret ederek imzalanan protokolü teslim ettiklerini söyleyen Vali Davut Gül, “Büyükşehir Belediyesiyle yaptığımız protokolü Çevre ve Şehircilik Bakanlığına teslim ettik. Valiliğin yeri yeşil alan olacak. Yolun üzerine yeşil yaya yolu yapılarak millet bahçeleri birleştirilecek. Mevcut otopark yer altına alınarak yerine kütüphane yapılacak” dedi.

Bakan Kurum ise, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Gaziantep Millet Bahçemize Valilik binamızın bulunduğu alanı yeşil yollarla bağlayarak yaklaşık 120 bin metrekare büyüklüğünde bir yeşil alanı şehrimize kazandırıyoruz. Bisiklet ve yürüyüş yollarıyla şehrimiz daha sağlıklı bir yaşam alanına sahip olacak” görüşünü dile getirdi.