EKONOMİ

Sani ağa dualarla anılıyor

aziantep sanayisine getirdiği yenilikler ve girişimciliğiyle bilinen SANKO Holding’in kurucusu Sani Konukoğlu, vefatının 27. yıldönümünde dualarla anılıyor.

Sani ağa dualarla anılıyor

Gaziantep sanayisinin öncülerinden, GSO Kurucu Başkanı Sani Konukoğlu, vefatının 27. yıldönümünde KOVİD-19 salgını nedeniyle sadece dualarla anılacak. Merhum sanayici için her yıl ailesi tarafından mezarı başında anma töreni düzenleniyor, adına yaptırılan camide mevlit okutulup davetlilere ikramlarda bulunuluyordu. 

Sani Konukoğlu’nun vefatının 27. yıldönümü nedeniyle bir anma mesajı yayımlayan Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, merhum Sani Konukoğlu’nun, Gaziantep ve Türkiye için yaptığı hizmetlerin hiçbir zaman unutulmayacağını söyledi.

Adnan Ünverdi, Gaziantep’in ve ülkemizin sanayisinin bugünlere gelmesinde merhum Sani Konukoğlu'nun yaptığı çalışmaların büyük önemi olduğunu, kendilerinin de devraldıkları bayrağı daha yukarı taşımak için gayret gösterdiklerini kaydetti.

Ünverdi,  “Ülkemizin kalkınması, sanayimizin güçlenmesi ve gelişmesinde büyük hizmetleri bulunan, ebediyete irtihal etmiş tüm sanayicilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Gaziantep sanayisinin geldiği noktayı başta rahmetli Sani Konukoğlu olmak üzere değerli sanayici büyüklerimize borçluyuz. Bizler de kendilerinden aldığımız güç ve inançla çalışmaya devam edecek, devraldığımız bayrağı daha da yukarı taşıyarak bizden sonraki nesillere teslim edeceğiz” dedi.   

Sani Konukoğlu’nun ileri görüşlülüğü ve girişimciliğine dikkati çeken Adnan Ünverdi, “Sani Konukoğlu yenilikçi anlayışa sahip bir büyüğümüzdü. 1950’li yıllarda Gaziantep'te el tezgahlarını motorlu tezgaha dönüştürmesi bunun en güzel örneklerindendir. O günün koşullarında temelini attığı yatırımların bugün geldiği nokta ortadadır. Sanayimize ve ülkemize kattığı değerlere, yolumuzu aydınlatan ilkelerine Sanayi Odası olarak bizler de sahip çıkacak ve bu anlayışla yolumuza devam edeceğiz” görüşünü dile getirdi.