SPOR

Gaziantep FK'da Sa Pinto dönemi

Gaziantep Futbol Kulübü, teknik direktörlük görevi için Portekizli başarılı çalıştırıcı Ricardo Sa Pinto ile 2.5 yıllık sözleşme imzaladı.

Gaziantep FK'da Sa Pinto dönemi

Gaziantep Futbol Kulübü, teknik direktörlük görevi için Portekizli başarılı çalıştırıcı Ricardo Sa Pinto ile, biri opsiyonlu olmak üzere 2.5 yıllık resmi sözleşme imzaladı.

Portekizli teknik direktör Sa Pinto, Kulüp Başkanı Mehmet Büyükekşi ile yöneticiler Müslüm Özmen, Mahsum Altunkaya, Erhan Özmen, Yusuf Demsoy, Hayrullah Kubba ve Mehmet Ziylan’ın da katıldığı imza töreniyle birlikte resmi sözleşmeyi imzaladı.

RİCARDO SA PİNTO

Portekiz'in Porto şehrinde dünyaya gelen Ricardo Sa Pinto futbolcu olarak Salgueiros, Sporting, Sociedad ve Standard Liege takımlarında oynadı. Teknik direktörlük kariyeri ise Sporting altyapısında başlayan ve son olarak Brezilya'nın Vasco da Gama takımını çalıştıran Portekizli Ricardo Sa Pinto, daha önce Portekiz'in Braga ile Sporting, Belçika'nın Standard Liege, Polonya'nın Legia Varşova, Sırbistan'ın Kızılyıldız gibi takımlarını çalıştırdı. 48 yaşındaki teknik adam, kariyerinin en önemli başarısını ise Luyindama'lı Standard Liege ile Belçika Kupası'nı kazanarak yaşamıştı.