YAŞAM

Şahin gençlerle buluştu

TBMM İdare Amiri ve AK Parti Gaziantep Milletvekili Ali Şahin, gençlere inandıkları gibi yaşamalarını ve toplumun sorunlarına duyarsız kalmamalarını tavsiye etti.

Şahin gençlerle buluştu

TBMM İdare Amiri ve AK Parti Gaziantep Milletvekili Ali Şahin, gençlere inandıkları gibi yaşamalarını ve toplumun sorunlarına duyarsız kalmamalarını tavsiye etti.

3 saat süren online buluşmada ŞANLIDER üyesi gençlerin sorularını yanıtlayan Ali Şahin, yurt dışındaki eğitim hayatı ve 28 Şubat sürecinin olumsuz kararlarına dikkat çekerek, “Pakistan’da Uluslararası İlişkiler okuduktan sonra ülkeme gelerek denklik için YÖK’e başvurdum, ertesi gün 28 Şubat darbesi gerçekleşti. Aylarca süren mücadelemin sonunda ‘İlahiyat Fakültesi bulunan bir üniversitede okuduğunuz için denkliğiniz kabul edilmedi’ yanıtı verildi. Gaziantep Milletvekili Kahraman Emmioğlu’nun kendi cebinden maaşını ödediği danışmanlık görevini yaparken, o kararın haberini aldığım gün ayrılmak zorunda kaldığım milletvekili odasına yıllar sonra takdiri ilahi ile milletvekili olarak geldim. Meclis’te milletvekili odaları için kura çekilirken bana yıllar önce YÖK’ün zulmü nedeniyle ayrılmak zorunda kaldığımı oda çıkınca iki rekât şükür namazı kıldım” diye konuştu.

Şahin, eğitim hayatı devam ederken hayalinin diplomatlık yapmak olduğunu belirterek, “YÖK’ün haksız uygulaması nedeniyle gerçekleşmedi ama AB Bakan Yardımcılığı gibi önemli bir görevde bulunarak milletime hizmet etme imkanı buldum” dedi.

“Yaşadığımız sorunların temelinde Müslüman olmak var” diye Ali Şahin, “Bugün İslam coğrafyasının yaşadığı sorunlar biraz da bize bağlı. Biz sadece Müslümanız, mümin olmamız gerekiyor. Sadece Allah’a inanmakla iş bitmiyor, bize verilen görevleri de tam bir samimiyetle yerine getirdiğimizde durum daha farklı olacak. Bizim coğrafyamız sadece Anadolu değildir, tüm İslam coğrafyasıdır, daha ötesinde tüm insan coğrafyasıdır. Görevlerimiz var, bunların gereğini yapmamız gerekiyor. Bakın dünyada çıkmış 2 büyük savaş var; ikisi de Avrupa’da gerçekleşmiş. Avrupa’da petrol yok, yer altı ve yer üstü kaynakları yok ama onlar çok rahat yaşarken dünyanın geri kalanına savaş, ölüm ve yoksulluk götürüyorlar. Buna engel olarak gördükleri tüm ülke ve insanları da türlü belalarla engellemeye çalışıyorlar. Mücadelemiz buna yönelik” diye konuştu.

ŞANLIDER Başkanı Mustafa İsmet Erdoğan ise, derneğin çalışmaları hakkında bilgiler vererek, “Bizler şehrimizin ve insanlarımızın yaşam kalitesinin arttırılması için bir araya geldik. Farklı meslek ve sosyal kesimlerden bir araya gelen insanların oluşturduğu ŞANLIDER her platformda üstüne düşeni yerine getirmekten çekinmiyor. Gençlerimiz de yoğun bir şekilde çalışmalar yaparak topluma katkıda bulunmaya çalışıyor. Gençlerin gelişmesi için sosyal, kültürel ve sportif çalışmalarını sürdürüyor” dedi.

Erdoğan, ŞANLIDER Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Faruk Şahin tarafından organize edilen toplantıya katılımı ve samimi cevapları nedeniyle Şahin’e teşekkür ederken Şahin de ŞANLIDER gençlerinin ilgi ve düşüncelerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.