GÜNCEL

Hayvansever katibe

Gaziantep Adliyesinde zabıt katibi olarak çalışan Muazzez Kalemcioğlu, her gün düzenli olarak adliyenin bahçesindeki kedileri beslemeden işe veya eve gitmiyor. 

Hayvansever katibe

Gaziantep Adliyesinde zabıt katibi olarak çalışan Muazzez Kalemcioğlu, her gün düzenli olarak adliyenin bahçesindeki kedileri beslemeden işe veya eve gitmiyor. 

Gaziantepli zabıt katibi Muazzez Kalemcioğlu, her ay kendi bütçesinden ve arkadaşlarının desteğiyle oluşturduğu mama kumbarasında biriken paralarla 4-5 torba mama alarak sokak kedilerini besliyor. Sabah saatlerinde sokak hayvanları için hazırladığı mamaları arabasında getiren Kalemciğlu’nu arabadan indiğinde adliye bahçesinde bekleyen kediler karşılıyor.

Yanında getirdiği mamalarla yaklaşık 30’a yakın kediyi besleyen Kalemciğlu, daha sonra mesaisine başlıyor. Mesai çıkışında Adliye ve bitişiğindeki cezaevi bahçesinde Kalemcioğlu’nun etrafından ayrılmayan kediler ona arabaya kadar eşlik ediyor. Kalemcioğlu ayrıca evine giderken besleme noktaları oluşturarak çevredeki sokak köpeklerinin de beslenmesini sağlıyor.

Pandemi sürecinde hayvanların da zor duruma düştüğünü söyleyen Kalemcioğlu, “Restoranlar kapalı olduğu için daha çok mamaya ve suya ihtiyaçları oluyor. Özellikle kış günlerinde kar yağdığında bir kedi 6 saat, köpek ise 12 saat aç kaldığında maalesef ölüyorlar, kışın sokak hayvanlarının mama tüketimi iki kat artmakta ve daha çok desteğe ihtiyacımız olmakta, herkesi bu konuda elinden geldiğince destek vermeye davet ediyorum" dedi.

Kış mevsiminin sokak hayvanları için daha zorlu şartlarda geçtiğini hatırlatan Kalemcioğlu, "gönüllü arkadaşlarımızla yağmurdan etkilenmesinler diye kuru ve kapalı alan oluşturarak sularını, mamalarını eksik etmemeye çalışıyoruz. İş yerimden ve arkadaş çevremden destek olan herkese teşekkür ediyorum. Herkesin duyarlı olmasını istiyorum. İnsanlar, kapılarının önüne bir kap su bir kap mama bıraksalar seviniriz. Onların da yaşamaya hakkı var, aç kalmalarına gönlüm razı olmuyor, severek her gün üşenmeden onları besliyorum" diye konuştu.