EĞİTİM

Bilimsel stresi doğada attılar

Gaziantep'te bilim atölyelerinde teknoloji geliştiren öğrenciler yoğun çalışmanın stresini aileleriyle birlikte katıldıkları gençlik kampında macera etkinliklerinde attı.

Bilimsel stresi doğada attılar

Bilim atölyelerinde teknoloji geliştiren öğrenciler yoğun çalışmanın stresini aileleriyle birlikte katıldıkları gençlik kampında macera etkinliklerinde attı.

Gaziantep'te Bilim Şehitkamil bünyesinde eğitim gören öğrenciler ve velileri ile Gaziantep Üniversitesi Otomobil, Robot ve Enerji Topluluğu ve İnsansız Hava Aracı Topluluğu üyeleri, atölyelerde yoğun geçen çalışmaların stresini Şehitkamil Belediyesi Gençlik Kampında macera parkurlarında attılar.

Doğa yürüyüşü,  pentatlon parkuru, paintball, tırmanma duvarı, zipline, ip parkurları, takım oyunları, oryantiring, temel kampçılık eğitimleri, geleneksel çocuk oyunları gibi birçok eğlenceli ve heyecan dolu etkinliğin gerçekleştirildiği kamp alanında stres atan öğrenciler en çok zipline etkinliği ve paintball turnuvalarına büyük ilgi gösterdi.

Kamp aktivitelerinin pandemi sürecinde çocuklara ve gençlere psikolojik ve sosyal açıdan çok iyi geldiğini belirten kamp görevlisi Adil Çete, “Bugün kamp alanında bir öğrenci velisi, bir kamp katılımcısı ve aynı zamanda bir öğretim görevlisi olarak bulunuyorum. Daha önce de kamp faaliyetlerine öğrencilerimizle birlikte katılım sağlamıştık. Şehitkamil Belediyesi tarafından hayata geçirilen anne-baba ve çocuk kampları aile içi iletişimin güçlenmesine de büyük katkı sağlıyor” dedi.