YAŞAM

Annelere zehirle mücadele eğitimi

Gaziantep'te artan uyuşturucu kullanımına karşı annelere özel eğitim veriliyor.

Annelere zehirle mücadele eğitimi

Gaziantep'te çeşitli kurumların iş birliğinde başlatılan "En İyi Narkotik Polisi; Anne Projesi" ile madde bağımlılığına karşı genç nesilleri korumak amacıyla annelere eğitim veriliyor.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Şahinbey Kaymakamlığı, Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü iş birliğinde Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları’nda (GASMEK) başlanılan "En İyi Narkotik Polisi; Anne” eğitimleri ile madde bağımlılığına karşı farkındalık oluşturuluyor.

Kursiyer 315 anneye rehber öğretmen ve görevli polisler tarafından verilen eğitimlerde bir annenin çocukları ve çevresindeki gençlerin madde bağımlılığına karşı nasıl koruyacağı, karşılaştığı durumlarda nasıl davranacağı ve hangi makamlardan yardım isteyeceği gibi konular işlenerek bilgilendiriliyor.

Eğitimler GASMEK Ahmet Yesevi Kurs Merkezi, Cumhuriyet Kurs Merkezi, Hacıbaba Kurs Merkezi, Kurbanbaba Kurs Merkezi, Necip Fazıl Kısakürek Eğitim Akademisi, Perilikaya Kurs Merkezi, Selahaddin-i Eyyubi Eğitim Merkezi ve Yunus Emre Kurs Merkezleri’nde gerçekleştiriliyor.