GÜNCEL

Cinayette kan donduran detaylar

Gaziantep'te 2,5 yıldır kayıp olarak aranan inşaat taşeronu Yakup Çevik’in, aralarında bağ evi ortaklığı nedeniyle çıkan anlaşmazlık sonucu astsubay olan ortağı A.K., tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı.

Cinayette kan donduran detaylar

Gaziantep'te 2,5 yıldır kayıp olarak aranan inşaat taşeronu Yakup Çevik’in, aralarında bağ evi ortaklığı nedeniyle çıkan anlaşmazlık sonucu astsubay olan ortağı A.K., tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı.

Astsubay A.K. ve kardeşi tarafından satış nedeniyle aralarında anlaşmazlık sonucu öldürülen Çevik'in cesedinin önce boş araziye gömüldüğü, aylar sonra da çıkarılıp yakıldığı ortaya çıktı. Çevik’in kemiklerini de şehrin farklı noktalarını attıkları tespit edilen astsubay ve kardeşi tutuklanarak cezaevine konuldu.

Gaziantep'te inşaat taşeronluğu yapan Yakup Çevik, 14 Ekim 2018'de Şehitkamil ilçesinin Zeytinli Mahallesi'nde bulunan evinden çıktıktan sonra kendisinden bir daha haber alınamaması üzerine ailesi polise giderek kayıp başvurusunda bulundu. Olayı araştıran polis ekipleri şahsın kayıp olduğuna dair herhangi bir ize rastlamayınca dosyayı Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Cinayet Büro Amirliği ekipleri devir aldı. Cinayet Büro ekipleri konu ile ilgili iki farklı ekip görevlendirdi.

Cinayet masası dedektiflerinin yaptıkları incelemede cep telefonu sinyalinin en son astsubay A.K. ile müşterek sahibi oldukları bağ evinde geldiğini saptandı. 2,5 yıl boyunca yüzlerce ifade, HTS ve PTS kayıtlarını inceleyen cinayet ekipleri, Yakup Çevik'in kayıp olduğu gün evinden Astsubay A.K., tarafından konuşma bahanesiyle bağ evine götürüldüğünü öğrendi. Cinayet ekipleri, A.K.'nin Yakup Çevik'i almadan önce Araban ilçesinde yaşayan kardeşi S.V.K'yı alıp bağ evine bıraktığını daha sonra Yakup Çevik'i alıp bağ evine getirdiğini belirlenince iki kardeş gözaltına alındı. 

Yapılan sorgulamada S.V.K cinayeti itira edince olayın detayları da ortaya çıktı. İfadelerde ortaya çıkan bilgiye göre, Bağ evinin bahçesinde bir süre konuşan Yakup Çevik ile A.K. arasında tartışma çıktı. Tartışma kısa sürede büyüyünce A.K. yanında bulunan beylik tabancası ile Yakup Çevik'i başından vurdu. Olay yerinde hayatını kaybeden 2 çocuk babası Çevik daha sonra ortağı ve kardeşi tarafından poşete sarılarak, dağlık bir araziye gömüldü. Olayın üzerinden bir süre geçtikten sonra A.K., ile S.V.K., Yakup Çevik'in cansız bedenini gömdükleri araziden çıkardı. Kimyasal bir madde yardımı ile ceset yakıldıktan sonra geriye kalan kemikleri çekiç ile kırıldıktan sonra toprak ile karıştırılıp küllerini de kemik parçalarını Araban ilçesindeki çöp toplama alanına attı. 

Emniyetteki işlemlerinin ardından sağlık kontrolünden geçirilerek adliyeye çıkarılan şüpheliler, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu.