YAŞAM

Saliha Gül dualarla uğurlandı

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün yaşamını yitiren annesi Saliha Gül, Gaziantep’te düzenlenen cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı. 

Saliha Gül dualarla uğurlandı

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün yaşamını yitiren annesi Saliha Gül, Gaziantep’te düzenlenen cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı. 

Ankara'da tedavi gördüğü Şehir Hastanesi'nde 75 yaşında hayatını kaybeden Saliha Gül için Gaziantep Asri Mezarlığı’ndaki Bahaeddin Nakiboğlu Camii’nde tören düzenlendi. İkindi namazını müteakiben düzenlenen törene Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, babası Cemil Gül, kayınbabası Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç ile TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Danıştay Başkanı Zeki Yiğit, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, milletvekilleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Cenaze namazını kıldıran Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Saliha Gül’ün büyük bir İslam aliminin kızı, bir alimin eşi ve hayırlı evlatlar yetiştiren bir insan olduğunu belirterek, "Saliha annemiz inşallah imtihanı kazanmıştır. Dua ediyoruz, Rabbimiz mekanını cennet eylesin, makamını ali eylesin" diye dua etti. 

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül de cenazeye katılanlara teşekkür ederek, "Biz cenaze namazını kıldık, haklarınızı helal edin. Taziyeyi burada kabul ettik. Bizler define gideceğiz, salgın sebebiyle hepinizin defne geldiğini kabul ediyoruz, taziyeleri de burada kabul ettik. Allah hepinizden razı olsun, Rabbim kabul etsin” dedi.

Saliha Gül’ün cenazesi kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.