SPOR

Şampiyon gençler

Şehitkamilli genç yüzücüler Paletli Yüzme Türkiye Şampiyonasında rakiplerini geride bırakarak kupayı aldı

Şampiyon gençler

Şehitkamil Belediye Spor Kulübü Paletli Yüzme Takımı, Gençler Türkiye Şampiyonası’nda Genç Erkekler kategorisinde Türkiye şampiyonu oldu. Kulübün bayan takımı ise aynı turnuvada 3. oldu. 

 

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu planlı faaliyet programında yer alan Paletli Yüzme Kulüplerarası Gençler Türkiye Şampiyonası, Gebze Olimpik Yüzme Havuzunda gerçekleştirildi. 25 farklı kulüpten 102 erkek 93 bayan toplamda 195 lisanslı sporcunun katıldığı müsabakalar sonucunda Şehitkamil Belediye Spor Kulübü, Genç Erkekler kategorisinde Türkiye Şampiyonu,  Genç Bayanlar kategorisinde ise Türkiye 3.’sü oldu.

2021 sezonunun ilk Türkiye şampiyonlarının belirlendiği organizasyonda mücadeleler; su üstü, çift palet, dip ve tüp disiplinlerinde gerçekleştirildi. 50 ila 1500 metre arasındaki mesafelerde madalya kürsüsü için palet vuran yeşil-siyahlı sporcular, 3 günlük nefes kesen mücadele sonunda 8 madalyanın sahibi oldular.

Şehitkamil Belediye Spor Kulübü Su Sporları Direktörü Cengiz Bingül, “Paletli Yüzme Kulüplerarası Gençler Türkiye Şampiyonası’na;  40 sporcu,  3 antrenör ve 1 idareci ile iştirak ettik. Son yılların en keyifli müsabakalarına sahne olan organizasyonda büyük bir kadro ile yer aldık ve büyük kadro, büyük bir başarı daha elde etti. Müzemize 2 kupa daha kazandırdık.  Genç erkekler kategorisinde 7 yılda 6. kez Türkiye Şampiyonluğunu kazanmak bizler adına gurur verici.  Sporcularımız, bireysel performanslarıyla takım sıralamalarını belirleyen puanlara büyük katkı yaptılar. Ortak bir ruhla organizasyonu şampiyon olarak tamamladık. Emeği geçen tüm sporcularımızı, teknik ekibimizi ve idarecilerimizi kutluyorum” dedi.