YAŞAM

Zarif gelinler

Geleneksel el işçiliğini modern tarzla harmanlayan gelinlikleriyle öne çıkan Şebnem Sönmez Wedding Boutique, 2021 Yılı koleksiyonunu tanıttı.

Zarif gelinler

Geleneksel el işçiliğini modern tarzla harmanlayan gelinlikleriyle öne çıkan Şebnem Sönmez Wedding Boutique, 2021 Yılı koleksiyonunu tanıttı. ‘’Grace of Magic’’ adıyla sunulan koleksiyon 90’ların moda kodlarından ilham alıyor ve pandemi nedeniyle modada değişen trendlere uyum sağlayarak rahatlığı ve şıklığı birarada sunuyor.

Özelleştirilmiş kumaşlar, kristal ve inci işlemeleriyle zarif parçalar tasarlayarak, helen tarzdan, avangard modellere, klasik kesimlerden, salaş elbiselere, her tarza uygun modelleriyle Türkiye’nin gelinlik modasına yön veren tasarımlara sahip Şebnem Sönmez Wedding Boutique, “Grace of Magic” ile 2021 sezonunu karşılıyor. Yeni koleksiyonda 90’ların moda kodlarını modern bir yaklaşımla yorumlayan Şebnem Sönmez Wedding Boutique, pandemide değişen trendleri göz önüne alarak tasarladığı gelinliklerde rahatlığı ve şıklığı aynı anda yakalamak isteyen gelinlere hitap ediyor.

1990’lı yılların özgür, cesur ve romantik gelinlerinden ilham alınarak günümüze uyarlanan koleksiyonda 3 ana tema ve 30 farklı model göze çarpıyor.

Koleksiyonda, ipek tüller, ipek şifonlar, pliselenmiş danteller, tüller ve şeffaf boncuklarla işlenmiş dantel aplikelerden hazırlanan tasarımlara farklı renk ve dokulardaki kumaşlar eşlik ediyor. Bir modelde birbirinden farklı iki veya üç dantel kullanılması, transparan büstiyerler, kapuçino ve blash yansıyan renkler , uzun balon ve fırfır kollar, eteklerde ve kuyruklarda fırfır detaylar da 90’ların ruhunu taşıyan özgür gelinlere sesleniyor.

Sezonun yükselen trendlerinden derin sırt dekolteleri ve iddialı yırtmaçlardan oluşan modeller de cesur gelinlere için tasarlanmış. Daha sakin ve sade görünümlü gelinlikler ve çıkarılabilir parçalarla birden fazla görünüm elde etmeye olanak sağlayan pelerinler, bolerolar, tül uzun duvaklar ve parmaksız dirsek üstü eldivenlerde koleksiyonun fark yaratan detayları arasında.

Gelinlik modelinde çabasız görünüm tercih eden gelinler içinse, boru kesim etekler, kruvaze yakalar, klasikten de uzaklaşmayan, modernize edilmiş fransız dantelli A line gelinlikler, şifon ve tül farbelalar, üç boyutlu çiçekli danteller, yaprak desenli aplikelerle hareketlendirilmiş tasarımlar bulunuyor. Geometrik zeminli dantellerle çiçek desenli aplik dantellerin buluşması da “Grace of Magic” koleksiyonunun özgün detaylarından. Koleksiyonda bohem stili benimseyen gelinler için de puantiyeli tüller, vintage dantel ve nakışlardan oluşan eğlenceli seçenekler bulunuyor.

‘Grace of Magic’ in yaratım sürecini anlatan Koleksiyon Tasarımcısı Şebnem Sönmez, zorlu geçen 2020 yılının yeni dönemde alışkanlıkları da değiştirdiğini, tasarımda sadeliğin ve rahatlığın ön planda olduğunu söyledi. Sönmez: ‘Pandemi nedeniyle artık geriye dönülemez bir sürece girdiğimizi gözlemliyorum. Eskiye dönük alışkanlıkların pek çoğu yavaş yavaş ortadan kalkıyor, kalabalık ve gösterişli düğün organizasyonları yerini sınırlı katılımlı, mikro düğünlere bırakıyor. Kapalı kaldığımız dönemlerde dünya modasını internet ortamında da olsa, bol bol izleme imkanı buldum ve şunu gördüm: Moda da bu değişimden payını aldı ve koleksiyonumu oluştururken yeni dünya düzeninin dinamiklerini göz önüne alarak çalıştım. 90’ların ruhunu yeni nesil gelinlerin ihtiyaçlarına karşılık gelecek şekilde hazırlamaya özen gösterdim. Umarım yeni koleksiyonum da 30 yıldır olduğu gibi gelin adaylarımızın en güzel gününü güzelleştirmeye yardımcı olur’ dedi.