YAŞAM

GGC Ormanı'na ağaçlar dikildi

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti,  "Yeşil Gaziantep" Projesi kapsamında gazeteciler için hatıra ormanı oluşturdu.

GGC Ormanı'na ağaçlar dikildi

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti,  Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen "Yeşil Gaziantep" Projesi kapsamında yılın son hatıra ormanını oluşturdu.

Şehirgösteren Mahallesi'nde yapılan ağaç dikimine Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim, yönetim kurulu üyeleri ve gazeteciler katıldı.

Törende konuşan Başkan İbrahim Ay, kentin geleceğine yatırım yapmak adına böyle bir çalışmayı hayata geçirdiklerini söyledi. İbrahim Ay, küçük fidanlar yerine 10 yaşında yetişmiş ağaç diktiklerine dikkat çekerek, “Zaman kazanmak için böyle bir yöntem seçtik. Çınar ağaçlarımız kısa bir sürede şehrimizin bu güzel bölgesinde boy verecektir” dedi.

Ağaçlandırmanın geleceği teminat altına alan önemli bir çalışma olduğunu belirten Gaziantep Valisi Davut Gül ise, “Daha yeşil ve yaşanabilir bir Gaziantep oluşturmanın gayretindeyiz. Bu anlamda emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bu anlamda gazetecilerin verdiği desteği çok önemsiyorum. Çünkü gazeteciler bu kentin gözü ve kulağı. Buradaki gazetecilerimiz her zaman sorunun değil çözümün parçası olmaya çalışıyor. Burada aldıkları sorumluluk da bunun güzel bir örneği” diye konuştu.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de gazetecilerin kentin gören gözü, duyan kulağı olduğunu belirterek, “Zaman bilgi dönemi, çağ bilgi çağı; burada da bilgi kirliliği yerine doğru bilgiyi halka ulaştıran gazeteciler öne çıkıyor. Gazeteciler bizim ikiz kardeşimiz, sürekli beraberiz. Şehrin yeşil alanlarını arttırmaya çalışıyoruz. Ülkenin yeşil alanlarını arttırmaya çalışıyoruz. Ağacın, yeşilliğin olmadığı yerde küresel ısınma olur; o da dünyayı felakete götürür. Güzel yarınlar için elbirliğiyle yeşil alan miktarını arttırmaya çalışacağız” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından protokol mensupları ve gazeteciler kendi adlarına birer ağaç dikti.