SAĞLIK

Sağlıkçılardan şiddete tepki

Sağlık çalışanları meslektaşlarına yönelik şiddete tepki için siyah maske taktı.

Sağlıkçılardan şiddete tepki

Medical Park Gaziantep Hastanesi’nde ‘tüm hekim ve sağlık çalışanları ‘’Sıradaki Kim? Sağlıkta Şiddete Hayır’’ yazan siyah maskeler takarak şiddete dikkat çekti.

Bu doğrultuda, hastanede çalışan tüm karşılama personelleri de siyah tshirtler giyerek hastaneye gelen misafirleri karşıladı ve ‘’Sağlıkçıya Şiddete Hayır Günü’’ için farkındalık yarattı. 

Medical Park Gaziantep Hastanesi Genel Koordinatörü Hayrullah Kubba, şiddetin hiçbir türünün kabul edilebilir olmadığını belirterek, ’Ülkemizde sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarının artması ile birlikte, günümüz çağında sağlık personelleri şiddet açısından risk altında bulunmaktadır. Sağlık çalışanları pandemi sürecinde zor anlar yaşamakta, ailelerinden ve sevdiklerinden uzak kalmaktadırlar. Günümüzün zorlu çalışma şartları içerisinde sağlık çalışanları canlarını hiçe sayarak adeta zamanla yarışmaktadırlar. Gerek hekimler gerek sağlık çalışanları bir an önce hastaya, yaralıya müdahale etmek için olağanüstü çaba sarf ettikleri için şifa veren ellere de kalkan elleri mazur görmüyoruz. Halkın sağlığı için canla, başla ve aşkla görevini ifa eden sağlık çalışanlarımıza yönelik her türlü şiddeti, kimden ve nasıl geldiğini ayırt etmeksizin kınıyor ve lanetliyoruz. İnsan yaşamına kast edilerek ortaya konan korkunç şiddet olayları bizleri ve sağlık camiamızı derinden sarsmaktadır. Sevginin, merhametin ve hoşgörünün sembolü olan bir sahada böylesi kahreden olayların bir daha yaşanmamasını yürekten temenni ediyor, bu uğurda yaşamını yitiren başta Uzm. Dr. Ersin Aslan olmak üzere, kahraman tüm hekimlerimizden yardımcı sağlık personeline kadar herkesi saygı ve şükranla anıyorum’’ dedi.