GÜNCEL

Esnaf birliğinden Zeybek'e destek

GESOB Başkanı Ömer Küsbeoğlu, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek döneminde şehir genelinde huzurun hakim olduğunu belirterek, emekli kararını geri almasını istedi.

Esnaf birliğinden Zeybek'e destek

Gaziantep Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (GESOB) Başkanı Ömer Küsbeoğlu, önceki gün camide bir gruba yapılan müdahale üzerine emeklilik kararı alan İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek’in görevine devam etmesi gerektiğini söyledi. Küsbeoğlu, “Gaziantep’te göreve geldiği ilk günden bu yana başarılı çalışmalarıyla dikkat çeken İl Emniyet Müdürümüz Cengiz Zeybek’in görevden ayrılmasını istemiyoruz” diye konuştu.

Kentte başarılı operasyonlarının yanında huzur ve güvenliğin sağlanmasında önemli rol üstlenen İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek’in görevden ayrılacak olmasından dolayı üzgün olduklarını söyleyen Küsbeoğlu, “Şehir genelinde huzur hakim. İl Emniyet Müdürümüz Cengiz Zeybek, vatandaşların yanında ve esnafımızın takdirini kazanmış bir isim. Sayın müdürüm, Allah sizden ve ekibinizden razı olsun. Gaziantep e geldiğiniz günden beri her konuda başarılı çalışmaları hiç kimse inkar edemez. Her zaman doğru olanı uygulayıp ülkemizin ve Gaziantep halkının refahı için geceni gündüzüne katarak çok güzel kararların altına imzanı attın. İyisiyle doğrusuyla her zaman yanındayız. Allah yar ve yardımcın olsun. Gaziantep sizin her zaman yanınızda. Bizi bırakıp gitmenize razı değiliz" dedi. 

Küsbeoğlu, “Gaziantep’te son dönemde adli olaylarda yaşanan düşüş ve Emniyet Müdürümüzün önderliğinde gerçekleştirilen operasyonlar bir başarı öyküsüdür. İl Emniyet Müdürümüz Cengiz Zeybek, düzenlenen tüm operasyonların başında yer almış ve Gazianteplilerin huzur ve güvenliğinin sağlanmasında etkin rol üstlenmiştir. Bu başarı karşısında Emniyet Müdürümüzün görevi bırakıyor olması bizleri derinden üzüyor. Başarılı çalışmaların devam etmesi için sayın Cengiz Zeybek’in görevine devam etmesi yönünde biz üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz” şeklinde konuştu.