YAŞAM

Yetimleri güldüren kampanya

Gaziantep'te düzenlenen kampanyanya ile 2300 yetim ve öksüzün dilekleri bayram öncesi gerçekleştirildi.

Yetimleri güldüren kampanya

Gaziantep Valiliği tarafından yetim ve öksüz çocuklara yönelik başlatılan "Bir Çocuk Bir Dilek" kampanyası kapsamında 2 bin 300 çocuğun dileği gerçekleştirildi.
Kampanyada Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları kayıtlarında olan l 18 yaşın altındaki 2 bin 300 öksüz ve yetim çocuğa Vali Davut Gül tarafından mektup gönderilerek "keşke olsa" dedikleri 3 istekleri soruldu. Mektuba yazılan cevaplar doğrultusunda çocukların en çok istedikleri bir dilekleri yerine getirildi. 
Kampanya için Ali Topçuoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Spor Salonu'nda düzenlenen örene Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve hayırseverler katıldı. Törende konuşan Vali Davut Gül, çocukları mutlu etmenin sevincini yaşadıklarını söyledi.
 Düzenlenen kampanya hakkında bilgi veren Gül, "Bir Çocuk Bir Dilek kapsamındaki çocuklarımız sosyal yardımlaşma vakıflarından yardım alan yetim ve öksüz çocuklardır.  Bu çocuklar hem yetim hem de ihtiyaç sahibi. Bu çocukların yüzünü güldürmek için mektup ve mektupta üç dilek yazmalarını istedik. Üç dileklerinden bir tanesini de Ramazan Bayramı öncesi yerine getirmeye çalışacağımızı belirttik. Çocuklarımız mektuplarını yazdı. Bu yazdıkları mektupları valiliğimizin web sayfasında sadece isim yazarak, rencide olmamalarına hassasiyet göstererek yayınladık. Hayırseverlerimiz sağ olsun, kimisi kurumsal kimisi bireysel anlamda hangi çocuğun hangi dileğini gerçekleştirdilerse bizlere bildirdiler. Toplamda 2 bin 300 çocuğumuzun dileği kamuoyunun gözü önünde gerçekleşmiş oldu. Bu dilekler içerisinde beyaz eşya, bilgisayar, geziler, akülü araba, hayata dair çocuklarımız ne istiyorsa bu çocuklar da onu istiyor. Bu projeye destek veren hayırseverler ve emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi.
Yapılan konuşmaların ardından Vali Gül, kampanyada emeği geçen hayırseverlere teşekkür belgesi verdi.