YAŞAM

Pazarcıların 100 ton ürünü yoksula

Gaziantep Cumartesi günü tezgah açan pazarcıların elinde kalan 100 ton ürün satın alınarak ihtiyaç dağıtıldı

Pazarcıların 100 ton ürünü yoksula

Gaziantep'te Cumartesi günü kurulan semt pazarlarında esnafın elinde kalan 100 ton sebze ve meyve satın alınarak Vefa ekipleri tarafından  ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.
İçişleri Bakanlığı genelgesiyle tam kapanma döneminde semt pazarlarının haftada bir gün açılmasına izin verilmesi üzerine Gaziantep’te belirlenen pazar yerlerinde esnaf tezgah kuran pazarcı esnafının ellerinde kalan ürünler Gaziantep Valiliği tarafından satın alındı. Paketlenen ürünler Vefa Sosyal Destek Grupları tarafından ihtiyaç sahiplerine  dağıtıldı, artan bölümü ise aşevlerine gönderildi.    
Şehitkamil Kaymakamı ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarından Sorumlu Vali Yardımcısı Ömer Kalaylı, İçişleri Bakanlığı Genelgesi doğrultusunda 8 ve 15 Mayıs tarihlerinde pazarların açık olduğunu ancak özellikle 15 Mayıs tarihinin Bayramın üçüncü gününe denk gelmesi dolayısı ile pazarcıların bazı ürünlerinin ellerinde kaldığını ve yapılan çalışmaların bu mağduriyeti gidermek üzerine olduğunu söyledi. 
Valilik koordinasyonunda çalışmaların yapıldığını dile getiren Kalaylı, çalışmaya destek olan hayırseverlere ve aralıksız emek veren ve dağıtımları gerçekleştiren Vefa Sosyal Destek Gruplarına da teşekkür etti. Kalaylı, yapılan çalışmada hayırsever desteğiyle  350 bin TL değerinde 100 ton ürünün satın alındığını belirtti.