SPOR

Avrupa Şampiyonası Gaziantep'te başladı

Avrupa Ampute Futbol Federasyonu (EAFF) Şampiyonlar Ligi karşılaşmaları Gaziantep’te başladı. 

Avrupa Şampiyonası Gaziantep'te başladı

Avrupa Ampute Futbol Federasyonu (EAFF) Şampiyonlar Ligi karşılaşmaları Gaziantep’te başladı. 

Akkent Spor Köyü’nde Şahinbey Belediyespor ve Polonya'nın Legia Warshaw takımının karşılaşmasıylaa başlayan etkinliğin açılışında konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Spora büyük önem veriyoruz. Sadece bir branşa değil, tüm branşlara yatırım yaparak gençlerimizin en iyi imkanlarla spor yapmasını istiyoruz. Hükümetimiz spor yatırımlarıyla ülkemizin her tarafında gençlerimizin spor yapmasına imkan sağlıyor” diye konuştu.
Avrupa Ampute Futbol Federasyonu (EAFF) Başkanı Mateusz Widlak da “Pandemi sürecinde bu sporu başarılı bir şekilde yapmaktan gurur duyuyoruz UEFA da Ampute sporuna destek oluyor ve düzenlenen bu

Ev sahibi Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ise, Ampute futbol takımlarının önemli başarılara imza attığını belirterek, “Şahinbey takımımız iki yıldır Türkiye şampiyonu oluyor. Üç defa Türkiye Kupası'nı kazandı. Avrupa Ampute Şampiyonlar Ligi, ilk defa Gaziantep'te yapılacak. Ev sahipliği yapmanın gururunu yaşıyoruz. Hazırlığımızı yaptık, başarılı şekilde tamamlayacağız. Takımımızdan şampiyonluk bekliyoruz” diye konuştu.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Ali Şahin de Gaziantep'in Güneydoğu'nun parlayan bir yıldızı olduğunu belirterek, bu özelliğini spor alanında da sürdüreceğini ifade etti.

Beraberindeki protokol üyeleriyle organizasyonun flamasını göndere çeken Bakan Kasapoğlu, daha sonra şampiyonanın ilk maçı olan Şahinbey Belediyesi-Legia Warsaw maçının başlama vuruşunu gerçekleştirdi.