GÜNCEL

Büyükşehir asfalta başladı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi 5 köyü birbirine bağlayan 14 bin 500 metrelik sıcak asfalt serimine başladı.

Büyükşehir asfalta başladı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi 5 köyü birbirine bağlayan 14 bin 500 metrelik sıcak asfalt serimine başladı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri deforme olan Şahinbey İlçesi’ne bağlı Yeşilköy, Muhacirosman, Sarıt, Deredüzü, Bostancık köylerinin birbirine bağlayan yolların sıcak asfalt serimine başladı. 14 bin 500 metrelik grup yolunda yürütülen çalışma tamamlandığında Şahinbey bölgesi ile Gaziantep-Kilis Yolu’nu bağlayan modern, yeni ve alternatif bir yol oluşacak. Öte yandan yolun tamamlanmasıyla etrafında bulunan ekili tarla ve bahçelerin tozdan etkilenmesi engellenecek.

Sarıt Köyü sakini Seyfi Özel, “Birçok bölgeyi bu yol köylerimize bağlayacak. Köyler artık şehir standartlarında yaşıyor. Yok yok. Büyükşehir bütün istekleri yerine getiriyor, birçok projeyi gerçekleştiriyor. Köylülerin istekleriyle yapılan çalışma bizleri memnun etti” diye konuştu.

Sarıt Mahalle Muhtarı Kadir Çoban köy için bu yolun herşey olduğunu aktararak, Büyükşehir Belediyesi’ne başvurunun ardından sorunun hemen çözüme kavuştuğunu, yeni yolun köylüleri memnun ettiğini ifade etti.

Eski yolda sıkıntılar yaşadıklarını söyleyen Deredüzü Mahalle Muhtarı Mehmet Kalkan ise araç geçişlerinde yükselen tozun yol kenarındaki ürünlere zarar verdiği hatırlattı. Yolun yapılmasıyla köylerde yaşayanların huzura kavuşacağını dile getirdi.

Bostancık Mahalle muhtarı Kazım Ateş de, yolun medeniyet olduğunu, bu yol yapılmasa tarlalara ulaşılamayacağını, ürünlerin hasatlarında sıkıntı yaşayacaklarını vurguladı.

31.05.2021