KÜLTÜR - SANAT

3 bin müzisyene destek

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi 3 bin müzisyene biner lira maddi destek sağlayacak.

3 bin müzisyene destek

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, eğlence mekanlarının bir süre daha kapalı olması nedeniyle müzisyenlere bin liralık maddi yardım yapacak.

Müzisyenler ve Sanatçılar Federasyonu ve farklı müzik dernekleri ile ortak yürütülecek çalışmada, yaklaşık 3 bin müzisyene bin liralık maddi yardım yapılacak.

Maddi yardım için ortak çalışılan federasyon ve derneklerden gelen üye listeleri doğrultusunda destek alacak müzisyenler için pandemi şartlarından dolayı otomatik randevular oluşturularak randevu tarih ve saatleri cep telefonlarına mesaj olarak gönderilip belediye binasına başvuru için çağrılacak. Başvuruda bulunan müzisyenlerin dilekçeler aracılığı ile kayıtları oluşturularak, belirttikleri hesap numaralarına bin liralık destekleri yatırılacak.

Pandemi döneminde en çok zarara uğrayanların müzisyen ve sanatçılar olduğunu belirten Müzisyenler ve Sanatçılar Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Onurlu, “Bu süreçte de başka belediyeler tarafından müzisyen ve sanatçı camiasına maddi destek verilmezken Türkiye’ye örnek olan çalışmalara imza atan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, bize destek oldu. Bugün, Gaziantep ilinde kayıtlı olan müzisyen ve sanatçı arkadaşlarımıza kişi başı bin lira maddi destek sağlanacak. Bir nebze de olsa müzisyen ve sanatçılarımıza yönelik bu maddi destek dolayısıyla kurumum ve şehrim adına Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e teşekkürlerimi sunuyorum. Türkiye genelinde müzisyenlerin yüzde 5’i federasyona kayıtlı görünüyor. 81 ilin kayıtlı müzisyenleri arasında yüzde birlik dilim ise Gaziantep’imize ait. Tabi bu da Gaziantep’te gerçekleştirilen maddi yardımı daha da önemli kılıyor. Bunun yanı sıra Ramazan ayında da üyelerimize büyükşehir tarafından gıda yardımı yapıldı. Tüm bu yardımlarda emeği olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.