EĞİTİM

HKÜ'de kampüs güvenli

HKÜ KOVİD-19'a karşı aldıkları önlemlerle TSE tarafından verilen ‘Küresel Salgın Bağlamında Güvenli Kampüs Belgesi’ni almaya hak kazandı.

HKÜ'de kampüs güvenli

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) pandeminin ilk dönemlerinden itibaren aldığı önlemler nedeniyle Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından verilen ‘Küresel Salgın Bağlamında Güvenli Kampüs Belgesi’ni almaya hak kazandı.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, pandemi süresince, yüz yüze eğitimden ödün vermeden çevrimiçi destekli hibrit eğitim modeli ile birlikte eğitime devam ettiklerini söyledi. Dereli, "Üniversite olarak her zaman açık, canlı ve yaşayan kampüsümüzle tüm paydaşlarımıza hizmet veriyoruz. Sağlıklı ve Temiz Ortamların Geliştirilmesi Belgelendirme Programı şartlarını yerine getirerek TSE’den ‘Küresel Salgın Bağlamında Güvenli Kampüs Belgesi’ almaya hak kazandık” dedi.

Rektör Dereli, başta Sağlık Bakanlığı ile entegre çalışan HES kodu kontrol ve otomasyonu uygulaması olmak üzere aldıkları tedbirler ve etkin uygulamalar sayesinde pandemi sürecinde de eğitim-öğretim ve Ar-Ge faaliyetlerini sorunsuz bir biçimde yürüttüklerini söyledi.

Prof. Dr. Türkay Dereli, “Üniversitemizin bu başarısının tescil edilmesi bizim için ayrı bir mutluluk kaynağı oldu. Bu kazanımın elde edilmesinde emeği geçen tüm öğrencilerimize, personelimize ve paydaşlarımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu.