SPOR

Hokeyin zirvesi Gaziantep'in

Türkiye Açık Alan Hokey Super Liginin sezon şampiyonu Gaziantep Polisgücü oldu. Ligin ikinci ekibi ise Nizip Zeugma

Hokeyin zirvesi Gaziantep'in


Türkiye Hokey Federasyonun 2020 – 2021 Sezonu Erkekler Açık Alan Hokey Süper Ligi Gaziantep Polisgücü takımının şampiyonluğuyla sona erdi.

Gaziantep Hokey tesislerinde oynanan ve 8 süper lig ekibinin kıyasıya mücadele ettiği Süper Ligde şampiyonluk ipini Gaziantep Polisgücü göğüslerjen Nizip Zeugma ikinci, Konya temsilcisi Selçuklu Belediyesi ise üçüncü oldu. Diyarbakır temsilcisi Plaza Hotel Peyas ile Osmaniye Hokey ise lige veda etti.

5 Haziran’da başlayan ve dün sona eren organizasyonun kupa törenine Türkiye Hokey Federasyonu Başkanı Sadık Karakan, Şahinbey Kaymakamı Tahir Şahin,
Gaziantep Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhittin Özbay ile çok sayıda davetli katıldı.

THF Başkanı Sadık Karakan, “Pandemi nedeniyle iki yıldır yapamadığımız açık alan faaliyetlerimizi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.  Gaziantep Hokey Sahasında düzenlendiğimiz süper ligimiz TRT Spor Yıldız ekranlarından naklen izleyicilerle buluştu. Bu sayede hokeyin Türkiye’deki her eve girmesini sağladık.   Bugün hokey branşı artık merak uyandırmanın da ötesinde herkes tarafından benimsenen bir branş olmaya başladı. Buradaki önemli etkenlerden birisi de hokey sahalarımız.  Yeni yapılan sahalar içerisinde Gaziantep Hokey Sahası bizim için çok önemli. Gaziantep tamamı ile bir hokey şehri olduğu için buradaki sahanın varlığı hokeycilerimizin gelişimlerini sürdürmeleri açısından oldukça kıymetli. Bu sahalarda TRT Spor Yıldız’dan yayınlanan maçlardan çok iyi geri dönüşler aldık. Önümüzdeki dönemde de ulusal ve uluslararası organizasyonlarımızı izleyicilerle buluşturmaya devam edeceğiz.  Süper Ligde mücadele eden tüm kulüplerimizi tebrik ediyor, şampiyon olan Gaziantep Polisgücü’ne de Avrupa kupalarında başarılar diliyorum" dedi.