GÜNCEL

İtiraz ettiler

Gaziantep'te Duygu Delen'in ölümüyle ilgili yargılanan sanık Mehmet Kaplan’ın "ev hapsi" kararıyla tahliye edilmesine Delen ailesi de itiraz etti.

İtiraz ettiler

Gaziantep'te 17 yaşındaki Duygu Delen'in ölümüyle ilgili yargılanan sanık Mehmet Kaplan’ın "ev hapsi" kararıyla tahliye edilmesine savcıdan sonra Delen ailesi de itiraz etti.

Genç kızın anne ve babasıyla birlikte adliyeye gelen ailenin avukatı Ömer Faruk Akan, 10. Ağır Ceza Mahkemesi'ne itiraz dilekçesini sundu. Geçen Çarşamba günü görülen davada sanığın tahliye edilmesine tepki gösteren ve kararın dosya içeriğiyle örtüşmediğini savunan Avukat Ömer Akan, “Dosyada herhangi bir değişiklik mevcut değilken, mahkemenin vermiş olduğu bu karar ne Türk yargı pratiğine uygun ne de hukuka uygun bir karardır. Biz birden fazla suçlamayla karşı karşıya bulunan bu sanığa verilen tahliye kararının geri alınmasını talep ediyoruz” dedi.

Akan, “Biz adaletsiz bir durum istemiyoruz. Sanıkla ilgili net veriler olmasaydı zaten bizim böyle bir talebimiz söz konusu olmazdı ama dosyadaki bütün veriler, sanığın bu eyleminin cinayet olduğunu, diğer suçlamaların da vuku bulduğunu gösterdiği için bugün buradayız. Biz daha fazla mağduriyet oluşmaması için ve özellikle kadın cinayetine meyledecek insanların bu işten cesaret almaması için sanığın tekrar tutuklanması gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu.

Duygu Delen'in annesi Şenel Delen ise kızı için adalet istediğini söyleyerek, “Adaletin yerini bulmasını istiyorum. İnanın çok kötüyüm, bizi bir kere daha öldürdüler. Daha kaç kere öldürecekler? Bir an önce tutuklanıp adaletin yerini bulmasını istiyorum. Adalet yerini bulsun ki başka Ayşeler, Fatmalar, Duygular ölmesin. Bu çocuk serbest kaldığı sürece, cinayetin ardı arkası kesilmeyecektir” dedi.