GÜNCEL

Ölüme çağırdılar

Gaziantep'te, kardeşiyle birlikte Besi OSB'de kurbanlıklarının olduğu ahırda kalan bir genç, arkadaşı tarafından çağrıldığı Gazikent'te silahla vurularak öldürüldü.

Ölüme çağırdılar

Gaziantep’te bir süre önce askerden geler ve  babasının kurbanlık hayvan beslediği ahırda kardeşiyle birlikte çalışmaya başlayan genç, gece yarısı kendisini arayan arkadaşıyla gittiği Gazikent'te uğradığı saldırıda yaşamını yitirdi.

Gaziantep’in Şehitkamil ilçesinde meydana gelen olayda, aslen Şanlıurfa'nın Bozova ilçesinden olan Tahir Taş, vatani görevini bitirdikten sonra Sinan Besi Organize Sanayi Bölgesi’nde babasına ait ahırda kardeşiyle birlikte kurbanlıkların bakımıyla ilgilenmeye başladı. Dünce gece saatte gelen bir telefon üzerine kardeşine, "Suruçlu bir arkadaşım çağırıyor. Onunla Gazikent'te gideceğiz" diyerek ahırdan ayrılan  Tahir Taş (21) Gazikent semtine gitti. 

Atakent mahallesinde arkadaşıyla buluşan Taş’ın arkadaşı burada arabasından inerek sokakta, galericilik yapan bir kişiyle tartışmaya başladı. Tartışma sırasında bir kişi de Taş ve arkadaşına av tüfeğiyle ateş açtı. Açılan ateş sonucu vücuduna saçmalar isabet eden Tahir Taş ağır yaralanırken olay yerine sağlık ekibi sevk edildi. Olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından Taş, ambulansla Şehitkamil Devlet Hastanesine kaldırıldı. Ağır yaralı olan Taş, doktorların müdahalelerine rağmen kurtarılamadı.

Taş’ın cenazesi Adli Tıp Kurumunda yapılan otopsi işlemlerinin ardından ailesine teslim edildi. Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı.