GÜNCEL

Türkiye'nin en büyük operasyonu

Gaziantep polisinin yaptığı narkotik operasyonunda 253 torbacı yakalandı.

Türkiye'nin en büyük operasyonu

Gaziantep'te Türkiye’nin tarihinin bir seferde en çok gözaltı yapılan narkotik operasyonunun sonuçları açıklandı.  253 kişinin gözaltına alındığı operasyonun 5 aylık hazırlıkların ardından sonra yapıldığı bildirildi. 

Emniyet Müdür Vekili Ahmet Aşkın Söğüt ve KOM Şube Müdürü ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Gaziantep Valisi Davut Gül, Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan ve 310 kişi hakkında arama kararı verilen uyuşturucu operasyonunun çarpıcı detaylarını açıkladı.

 5 aylık hazırlıklarının ardından yapılan operasyonun Türkiye’de tek seferde en fazla gözaltının yapıldığı ilk narkotik operasyonu olduğunu söyleyen Vali Gül,  “5 aylık projeli bir çalışma neticesinde 310 şüpheliye operasyon yapıldı. 253 kişi ele geçirildi. Bu şahıslar üzerinde 13 tabanca ve pompalı tüfek, hassas teraziler, farklı türlerde uyuşturucu madde ile uyuşturucu ticaretinden elde edilen para ele geçirildi. Operasyon devam ediyor. Tamamlandığında sonucunu kamuoyuyla paylaşacağız” diye konuştu. 

Daha önce şehrin belirli bölgelerini kapsayacak şekilde 23 operasyon yapıldığını anımsatan Vali Gül, “Bu operasyonun farklı tarafı şehrin tamamında yapıldı, 5 aylık hazırlık sonucunda kime, nereye gideceğimizi bilerek baskınlar düzenlendi. Uyuşturucu kullanımı dünyanın tamamı için bir tehlike, ülkemiz ve şehrimiz için de önemli bir sorun. Biz çocuklarımıza sahip çıkacağız, gençlerimize sahip çıkacağız. Bu amaçla okullarımızı sportif aktiviteleri arttıracağız. Tüm okullarımızda okul spor kulüpleri kurduk. Çocuklarımızı ve gençlerimizi uyuşturucudan uzak tutacak çalışmalara ağırlık veriyoruz. Bir yandan da uyuşturucu ile mücadelemizi uyuşturucu satan bir kişi bile varken kararlı bir şekilde sürdüreceğiz” dedi.