GÜNCEL

Koruculara özel eğitim

aziantep’te görev yapan güvenlik korucularına milli değerler, halkla ilişkileri, empati kurmak, hoşgörülü olmak gibi konularda eğitim verildi.

Koruculara özel eğitim

Gaziantep’te görev yapan güvenlik korucularına milli değerleri, halkla ilişkileri güçlendirmek, aile ilişkilerini geliştirmek, empati kurmak, hoşgörülü olmak, yardımsever ve merhametli olmak gibi konuları ele alan 'Hizmet İçi Eğitim' programı düzenlendi.

Şehitkâmil Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen programa Vali Davut Gül, İller İdaresi Genel Müdürlüğü, Korucular Daire Başkanı Mithat Can Kutluca, İl Jandarma Komutanı Hüseyin Bekmez, ilgililer ve güvenlik korucuları katıldı.

Programın açılışında konuşan Vali Davut Gül, Türkiye’nin terörle mücadelede özellikle son yıllarda adeta bir destan yazdığını belirterek,  Türkiye’nin Dünyada birçok terör örgütü ile aynı anda mücadele eden ve bu mücadele başarı sağlayan ender ülkelerden bir olduğuna dikkat çekti.

Mücadelede polis, asker ve güvenlik korucularının uyumunun bu başarının en önemli sebeplerinden biri olduğunu vurgulayan Vali Gül, “Birçok terör örgütü ile hem sınır içinde hem sınır dışında aynı anda mücadele eden ve bu mücadelede başarı sağlayan ender ülkelerden bir tanesiyiz. Bayrağımızın güvenle dalgalanmadığı hiçbir yerimiz yok. Burada sizlerin katkıları, gayretleri, aziz şehitlerimizin, kıymetli gazilerimizin değerli ailelerinin destekleri çok çok önemli. Bu vesile ile şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, hayatta olan gazilerimize sağlık ve afiyet diliyorum” dedi.

İller İdaresi Genel Müdürlüğü Korucular Daire Başkanı Mithat Can Kutluca ise, milli ve manevi değerleriyle vatanın bölünmez bütünlüğü uğruna cansiperane mücadele veren korucuların bölgede terör örgütünün korkulu rüyası olmaya devam edeceğini söyledi. Kutluca, ekim ayı rakamları itibariyle 56 bin 750 güvenlik, 18 bin 844 gönüllü güvenlik, olmak üzere toplam 75 bin 551 korucunun görevleri esnasında karşılaştıkları zorluklarla mücadele edebilmeleri için onların yanlarında olmaya özen gösterdiklerini belirtti.

Çalışmaların amacının akademik ve operasyonel manada koruculara profesyonel destek sağlayarak görevlerini daha şevkle yapmalarına destek vermek olduğunu aktaran Kutluca, bu sayede koruyucuların moral ve motivasyonlarını artırmayı hedeflediklerini kaydetti. Konuşmalar sonrasında Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özcan Güngör tarafından sunum eşliğinde eğitim faaliyetine geçildi.