GÜNCEL

Korkutan yangın

Gaziantep’te Sarısalkım mahallesindeki bir hurda deposunda yangın çıktı.

Korkutan yangın

Gaziantep’te Sarısalkım mahallesindeki bir hurda deposunda yangın çıktı. Tekne yapımında kullanılan malzemelerin de bulunduğu ve zaman zaman patlama seslerinin duyulduğu yangına Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi  müdahale etti.

Gaziantep’in Şahinbey ilçesine bağlı Sarısalkım Mahallesi'nde bulunan hurda deposunda belirlenemeyen nedenle yangın başladı. Tekne yapımında kullanılan malzemelerin de bulunduğu depodaki yangının ihbarı üzerine olay yerine geniş bir itfaiye ekibi sevk edildi.

Öte yandan Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve kent yöneticileri de depoda çıkan yangınla ilgili yetkililerden bilgi alarak olay yerinde incelemelerde bulundu. Yangına müdahale çalışmalarının devam ettiğini belirten Vali Gül, “Yangının etrafa sıçrama ihtimali itfaiyemizin müdahalesiyle önlendi. Buradaki malzemelerden kaynaklı olarak yangın biraz uzun sürebilir. Yoğun duman nedeniyle vatandaşlarımın dikkatli olmasını istiyoruz” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise depodaki yangında can kaybının olmamasının sevindirici olduğunu belirterek “Depodaki fiber malzemelerin yanması nedeniyle yoğun bir duman çıktı. Hamdolsun bir sorun olmadan arkadaşlarımız müdahale etti. Söndürme ve soğutma çalışmaları devam ediyor. Tüm Gaziantep’e geçmiş olsun” diye konuştu.