GÜNCEL

Fenalaşan yolcuyu otobüsle hastaneye ulaştırdı

Gaziantep'te yolcusu fenalaşan halk otobüsü şoförü, güzergahtan çıkıp yolcuyu hastaneye yetiştirdi.

Fenalaşan yolcuyu otobüsle hastaneye ulaştırdı

Gaziantep'te yolcusu fenalaşan halk otobüsü şoförü, güzergahtan çıkıp yolcuyu hastaneye yetiştirdi. Otobüs şoförünün yolcuyu hastaneye ulaştırdığı anlar, güvenlik kameralarına yansıdı.

Düztepe Mahallesi'nde çalışan özel halk otobüsünde meydana gelen olayda adı öğrenilemeyen kadın yolcu, otobüste rahatsızlanıp fenalık geçirdi. Otobüs şoförü Mehmet Çevik, güzergahından çıkarak, yolcularla birlikte yolcuyu hastaneye götürmeye karar verdi. Yolcularını başka bir otobüse bindiren Çevik, daha sonra kadın yolcuyu, Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürmeye başladı. Hastaneye giderken sürekli korna çalıp diğer araçlardan da yol isteyen Çevik, kısa sürede hasta yolcuyu hastaneye ulaştırdı. Mehmet Çevik, yolcuyu sağlıkçılarla birlikte sedyeye koyup acil servise taşıdı. Yolcu, hastanedeki tedavisinin ardından taburcu edildi.

Halk otobüsünde yaşananlar, araç içindeki güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde, fenalaşan yolcuyu kontrol eden diğer yolcuların telaşı ve şoförün hızla hastanenin yolunu tuttuğu anlar yer aldı. Hastane önüne gelen ve otobüsten indirilen yolcunun sağlık ekiplerince sedyeyle taşındığı anlar da kameraya yansıdı.

Yolcunun fenalaştığını görünce hemen güzergahtan çıktığını belirten Çevik, "Seyir halindeyken bir yolcumuzun fenalık geçirdiğini fark ettim. Aracı durdurarak yolcunun yanına gelip kontrol ettim. O sırada otobüste bir sağlıkçı vardı. Onun kontrolünde tekrar yola çıktık. Otobüsteki yolcularımızı tahliye edip başka bir otobüse yönlendirdim, güzergahtan çıktım ve hastaneye doğru sürdüm. Yolcuyu yetiştirmek için dörtlülerimi yakarak, sürekli öndeki sürücülere korna çalarak, yolun açılmasını sağladım. Yolcumuzu hastaneye yetiştirerek doktorlara teslim ettik. Yolcumuzun durumunun iyi olduğunu öğrenince güzergahıma dönerek yoluma devam ettim" dedi.