GÜNCEL

Ormanlarda yangın temizliği

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, ormanlık alanlarda olası bir yangın ihtimaline karşı temizlik çalışmalarına başladı.

Ormanlarda yangın temizliği

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, ormanlık alanlarda olası bir yangın ihtimaline karşı temizlik çalışmalarına başladı. Belediyenin 150 kişilik ekibi ormanlardaki kurumuş otlar ile atılan çöpleri temizleyerek yangın tehdidini ortadan kaldırmaya çalışıyor. Doğal ormanlık alanları çok az Gaziantep’te, yarım asırdan bu yana düzenli olarak yapılan çalışmalarda büyük ormanlık alanları oluşturulmuş durumda.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi kentte meydana gelecek olası bir yangın ihtimaline karşı düğmeye bastı. Kent Estetiği ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı ekiplerince, yangın felaketlerine maruz kalınmaması için önlem amaçlı yangına sebep olabilecek kozalaklar, cam pürleri, kurumuş dal parçaları, yabancı otlar, güneşten etkilenerek mercek görevi gören cam kırıklıkları 150 personel, 3 adet Bobcat, 2 adet JCB, 2 adet çöp kamyonu ve 15 adet motorlu tırpan ile temizleniyor.

Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Daire Başkanı Gazi Kördeve, ülkenin büyük bir bölümünü saran yangın olaylarının çok üzücü bir durum olduğunu belirterek, “Gazi şehrimiz için elimizden geleni yaparak il genelindeki ormanlık alanlarımızı yanıcı madde özelliği taşıyacak materyallerden arındırıyoruz. Temizlik çalışmalarını 3 gün içinde sonlandırmayı hedefliyoruz” dedi.