GÜNCEL

Magandalığa 48 bin lira ceza

Gaziantep'te bir kişi nişanlanan yeğeni ve gelinin yüzüklerini taktıktan sonra havaya defalarca ateş açınca 48 bin 200 lira para cezası aldı

Magandalığa 48 bin lira ceza

Gaziantep'te, katıldığı bir nişan töreninde gelin ve damada yüzük taktıktan sonra bir anda cebinden çıkardığı silahla havaya 14-15 el ateş eden damadın amcasına 48 bin 200 lira idari para cezası kesildi.

1 Ağustos günü Gaziantep'in Şehitkamil ilçesi Kozluyazı Mahallesi'nde gerçekleşen düğünde gelin ve damada yüzük takan damadın amcası Cuma K. (47) , bir anda belindeki tabancayı çıkararak havaya ateş etmeye başladı. Düğündeki kadın ve çocukların korku ve panik yaşadığı olay sırasında havaya 14-15 e ataş eden Cuma K. ile ilgili Şehitkamil İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından geniş çaplı çalışma başlatıldı.

 Cuma K. ile damadın kardeşi Mehmet K’nın evlerinde yapılan aramada 22 adet tabanca mermisi ele geçirildi. Jandarmanın soruşturması sonrasında havaya ateş açtığı tespit edilen Cuma K’ya, Gaziantep Valiliğince Çevre Kanunu'nun 44 H maddesine muhalefet suçundan 48 bin 200 TL idari para cezası uygulandı.