SPOR

Rumkale festivali gün sayıyor

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenecek “4’üncü Uluslararası Rumkale Su Sporları Festivali” 26 Eylül'de başlayacak.

Rumkale festivali gün sayıyor

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenecek “4’üncü Uluslararası Rumkale Su Sporları Festivali” için geri sayım başladı. 26 Eylül 2021 tarihinde gerçekleşecek festivalde Dragon Bot, Yüzme Yarışı ve Su Topu Müsabakalarında birinci olan takıma 20 bin TL ödül verilecek.

Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğü tarafından su sporları festivaliyle tarihi Rumkale çok sayıda yerli katılımcıya ev sahipliği yapacak.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada Dragon bot yarışmasında derece alan birinci takıma 20 bin, ikinci takıma 17 bin 500 üçüncü takıma ise 15 bin lira para ödülü verileceği bildirildi.

Açıklamada, Dragon bot yarışları için 17 kişilik takım oluşturulma şartının arındığı, katılımcıların tüm ekipman ve eğitimlerinin de belediye tarafından karşılanacağı vurgulandı. Başvurusu onaylanan takımlara 15 gün içinde 5’er antrenman hakkının tanınacağını bildirilen açıklamada, antrenmanların 5- 20 Eylül arasında gerçekleştirileceği belirtildi.  Festivalde ayrıca su topu, açık yüzme, dragon bot yarışlarının yanı sıra dalış, su kayağı, jet ski, wakeboard ve flyboard etkinlikleri de gerçekleştiriliyor.