SPOR

Şehitkamilli sporcular Milli Takım'da

Şehitkamil Belediye Spor Kulübü yüzme branşı sporcuları Beril Öztürk ve Yusuf Balaban, Avrupa Kupası'na katılacak Milli Takım kadrosuna seçildi.

Şehitkamilli sporcular Milli Takım'da

Şehitkamil Belediye Spor Kulübü yüzme branşı sporcuları Beril Öztürk ve Yusuf Balaban, Milli Takım Seçme Müsabakaları sonucunda baraj derecelerini geçerek, 2021 Avrupa Gençler Alternatif Multination Şampiyonası ve Comen Yıldızlar Alternatif Şampiyonası’nda, Türkiye’yi temsil etme hakkı elde ettiler.

Milli Takım kadrosunda daha önce de yer alarak, Grand Prix Yüzme Yarışları ve Multinations Yıldızlar Yüzme Şampiyonası'nda mücadele etme başarısı gösteren yeşil-siyahlı spor kulübünün ay- yıldızlı sporcular, Avrupa sahnesi öncesinde hazırlıklarını Şehitkamil Belediyesi Alleben Yüzme Havuzunda, Milli Antrenör Ali Göz nezaretinde sürdürüyorlar. Ay-yıldızlı sporcuların hedefi, yarışlarda madalya sevinci yaşayarak başarı defterine yüzme branşında yeni bir not daha eklemek.

Uluslararası platformda Milli Takım kadrosunda yarışma vizesi alan sporcuları kutlayan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, milli sporcularının emeklerinin karşılığını aldıklarını söyledi. Fadıloğlu, “Yüzme branşında elde edilen bu başarılar özverili çalışmaların sonucu. Sporcularımız, yıllardır verdikleri büyük emeklerin karşılığını milli gururlar yaşayarak alıyorlar. Gözümüz yine ödül kürsülerinde olacak. Ay-yıldızlı bayrağımızı göndere çektirmek yine en büyük hedefimiz” dedi.