EĞİTİM

Rektöre dükkân tepkisi

GTO Başkanı Tuncay Yıldırım, GAÜN Rektörü Arif Özaydın'ın kampüs çarşısındaki işyerlerini kapatma kararına tepki gösterdi. Yıldırım'ın sosyal medya hesabındaki paylaşımın sonunda AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş’u da etiketlemesi dikkat çekti.

Rektöre dükkân tepkisi

Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Mehmet Tuncay Yıldırım, Gaziantep Üniversitesi ana kampüsü içinde bulunan dükkânların kapatılma kararı nedeniyle Rektör Özaydın’a tepki gösterdi.

Gaziantep Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tuncay Yıldırım, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Üniversite içerisindeki ÇARŞI alanında dükkânı olan üyelerimizden öğrendiğimize göre Sayın Rektör bu alanı kapatma ve esnafın sözleşmelerini iptal etme kararı almış. Bir şehrin kalkınmasında üniversitelerle iş dünyası arasında kurulacak olan güçlü etkileşim, iletişim ve iş birliğinin önemi büyüktür.  Buna rağmen Gaziantep Üniversitesi Rektörü Sayın Arif Özaydın’ın aldığı karar kabul edilemez. Pandemi yaralarını sarmaya çalışan üyelerimize Hükümetimiz elinden geldiğince destek olmaya çalışırken bir şehrin öz malı olan üniversitesinin bu tutumunu anlamak mümkün değil. Öğrencilerin yemek yediği, alışveriş yaptığı, sosyalleştiği hatta istihdam olanağı bulduğu bu çarşının kapatılması üniversitenin şehir ile iş dünyası ile arasındaki bağları koparan yanlış bir karardır. Unutulmamalı ki ben yaptım oldu ile olmaz! Devlette devamlılık esastır. Sayın Rektörün bir an önce bu yanlış karardan dönerek, esnafa sözleşme haklarını iade etmesini istiyoruz” dedi.

Yıldırım’ın, kampüste işyeri bulunan GTO üyelerinin ziyaretinde çekilen bir fotoğrafla yaptığı paylaşımın sonunda Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Vali Davut Gül, Gaziantep milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Yükseköğretim Kurulu Başkanı Erol Özvar’ın yanı sıra Özaydın’ın hocası olan ve rektörlüğe getirilmesinde etkisi olduğu iddia edilen AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş’u da etiketlemesi dikkat çekti.