EĞİTİM

Mini mini birlerin çantası belediyeden

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, okula başlayan ilkokul 1. Sınıf öğrencilerinin okul çantası ve kırtasiye malzemelerini karşılayacak.

Mini mini birlerin çantası belediyeden

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, okula başlayan ilkokul 1. Sınıf öğrencilerinin okul çantası ve kırtasiye malzemelerini karşılayacak.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı’nda ilkokul 1’nci sınıfa başlayacak bütün öğrencilerin okul çantası ve kırtasiye ihtiyaçlarını karşılamak için “Çantanız Bizden” projesini başlattı.

Büyükşehir Belediyesi Kadın Aile Eğitim ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından yürütülecek çalışmada ilkokul 1’inci sınıf okul çantalarının yanı sıra, kalem, kalemtıraş, silgi, boya, defter gibi kırtasiye malzemeleri hediye edilecek. 60 bin öğrencinin yararlanacağı projede çanta ve kırtasiye malzemeleri 13 Eylül’de öğrencilerin sıralarında hazır bulunacak. Büyükşehir Belediyesi öte yandan Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce belirlenen ihtiyaç sahibi ilkokul, ortaokul ve liseye giden 10 bin öğrenciye okul kıyafeti yardımı yapacak.

Proje için Gaziantep Valiliği’nde Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe’nin katılımıyla protokol imzalandı.

Törende konuşan Fatma Şahin, “İlkokula başlayacak 1’inci sınıf 60 bin öğrencimiz var. Bu öğrencilerimize bir çanta hazırladık. Bu çantanın içinde kırtasiye malzemeleri var. Bütün ihtiyaç duyduğu her şey var. Çocuklarımıza başarılar diliyor, hocalarımıza kolaylıklar diliyoruz. Önemli bir dönem, pandemiden çıktık. Normalleşmemiz lazım. Eğitimde hızlı bir şekilde eski normallere dönmemiz gerekiyor. Bu hassas dönemde Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak ‘Çocuk Dostu’, ‘Eğitim Şehri Gaziantep’ hedefine ulaşmak için yeni dönemde vereceğimiz bu desteğin hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Gaziantep Valisi Davut Gül ise, “İnsanlar bu malzemeleri kendi paraları ile alacak, çocuklarını okula gönderecek ama belediye olarak yanlarında olmanız, okula ilk adımlarında yanlarında olmanız unutulmayacak bir destek oluyor. Çocuklarımız ilk gün ki gibi heyecanla okul hayatına devam ederler. Masalarının üzerinde bu malzemeleri gördüklerinde Gaziantep’in farkı bir kez daha ortaya çıkmış olacak. Hem siz hem de bütün ekibe teşekkür ediyoruz” dedi.

Desteğin öğrencilerin bütün ihtiyaçlarını karşılayacağını aktaran Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, Büyükşehir Belediyesi’nin bugüne kadar ki bütün destekleri için teşekkür etti.