EĞİTİM

İlk dersi Valiyle yaptılar

Gaziantep Valisi Davut Gül ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı’nın ilk ders gününde öğrencilerin heyecanına ortak oldu.

İlk dersi Valiyle yaptılar

Gaziantep Valisi Davut Gül ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı’nın ilk ders gününde öğrencilerin heyecanına ortak oldu.

Gaziantep genelinde tüm kademe ve sınıf seviyeleri için yeni tip Koronavirüs Salgını’na karşı alınan tedbirlerle 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı’nın ilk zili çaldı. İlk ders gününde Gaziantep Valisi Davut Gül ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, heyecana ortak olmak amacıyla öğrencileri sınıflarında ziyaret etti.

Mehmet Hayri Özkaya İlkokulu, Sevinç Bahattin Teymur Kız İmam Hatip Lisesi, Şahinbey Şehit Karayılan Turizm Otelcilik ve Meslek Lisesi’nde öğrencilerle buluşan Gül ve Şahin, onlarla sohbet ederek, pandemide bulaş riskini azaltmak için uyulması gereken kuralları hatırlattı. Sıralarda öğrencilerle beraber ders dinleyen Gül ve Şahin, okullarda kitaplık oluşturarak kitap takviyesi müjdesini verdi.

Okul ziyaretine Şahinbey Kaymakamı Tahir Şahin, Şehitkamil Kaymakamı Ömer Kalaylı ile Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe katıldı.   

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, yüz yüze eğitim öncesi okulları fiziksel olarak hazırladı. Gaziantep Valiliği ortaklığında şehirdeki bütün okullara hijyen ürünleri ve temizlik malzemesi dağıttı, ihtiyaç duyulan okulların çevre düzenlemesi başta olmak üzere birçok çalışma yürütüldü. Bu sene ilkokula başlayan bütün birinci sınıfların okul çantası ve kırtasiye malzemeleri Büyükşehir Belediyesi tarafından hediye edilirken, öğrencilere 60 bin tablet dağıtıldı. Öte yandan internete ulaşımda sıkıntı yaşanan kırsal mahallelerde bulut sistemi kiralanarak bu konudaki ihtiyaç giderildi. Büyükşehir ayrıca 100 okula 100 kitaplık kazandırdı.