GÜNCEL

Bakan Varan Gaziantepli oldu

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'a Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından fahri hemşerildi.

Bakan Varan Gaziantepli oldu

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi kente verdiği destek ve katkılardan dolayı Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’a “Fahri Hemşehrilik Payesi ve Beratı” veridi.
Gaziantep Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Eylül ayı Meclis Toplantısı Fatma Şahin’in başkanlığında Meclis Toplantı Salonu’nda yapıldı. Meclis’te, sanayi ve teknoloji alt yapısıyla giderek güçlenen Gaziantep’e destek ve katkılarından dolayı Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’a Büyükşehir meclis üyelerinin oy birliğiyle “Fahri Hemşehrilik Payesi ve Beratı” verildi.
Mecliste konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Artık yüksek teknolojiye şehirlerimizi hazırlamamız gerekiyor. Şehirlerimizi akıllı hale dönüştürmemiz gerekiyor. Ayrıca fabrikaların yalınlaştırılması gibi birçok yeniliği barındıran model fabrikanın kurulması için Organize Sanayi Bölgesi ile ortak çalışılarak kuruldu. Ayrıca Gaziantep Üniversitesi’nin içine bir bilim merkezi yapılıyor. Burası Türkiye’nin en büyük bilim merkezi olacak ve içerisinde uzay altyapısı ve yerçekimsiz çalışma yürütülecek mekanlar olacak. Bizden giden bütün talepler hızlı bir şekilde yerine getirilince bizde bakanımıza fahri hemşehrilik konusunu açtık ve o da olumlu karşıladı” dedi.