EĞİTİM

Kantinlere denetim

Gaziantep'teki okul kantileri zabıta ekipleri tarafından titizlikle denetleniyor.

Kantinlere denetim

Gaziantep'te 2021-2022 eğitim-öğretim yılının başlamasıyla Şahinbey zabıta ekipleri, ilçe genelindeki okul kantinlerini denetledi.

Öğrencilerin sağlıklı beslenmesi ve büyümesi amacı ile okullarda denetimlerine devam eden Şahinbey Belediyesi zabıta ekipleri kantinlerde bulunan gıda maddelerini incelerken sağlığa uygunluk, işyeri açma çalışma ruhsatı, gıda maddesi ürünlerinin hazırlanması, çalışma ortamı, çöp kovaları, yangına karşı alınan tedbirler çalışanların iş kıyafetleri ile ilgili denetimler gerçekleştirdi.

Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu öğrencilerin sağlıklı gıda tüketiminde bulunmaları için hassas davrandıklarını söyledi. Tahmazoğlu "Çocuklarımızın sağlığına büyük önem veriyoruz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin sağlıklı ortamlarda sağlıklı ürünler tüketmeleri için okul kantinlerini denetliyoruz. Denetimlerimiz bundan sonra da aynı titizlik ve ciddiyetle devam edecektir. Denetimlerimiz sadece okul kantinleri ile kalmıyor. Okul çevresindeki gıda ve tüketim ürünleri satan işyerlerini de denetliyoruz. Kimsenin çocuklarımızın sağlığıyla oynamasına müsaade etmeyeceğiz" dedi.