EĞİTİM

Eğitime destek

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti ve Yedibaşak İnsani Yardım Derneği tarafından Şahinbey ilçesindeki Bayramlı İlköğretim Okulu’ndaki tüm öğrencilere kırtasiye malzemesi ve okul çantası hediye edildi.

Eğitime destek

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti ve Yedibaşak İnsani Yardım Derneği tarafından Şahinbey ilçesine bağlı kırsal Bayramlı Mahallesi’nde bulunan ‘Bayramlı İlköğretim Okulu’ndaki tüm öğrencilere kırtasiye malzemesi ve okul çantası hediye edildi.

Okulda düzenlenen malzeme dağıtım törenine Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Cahit Yavuz, Okul Müdürü Muharrem Katıoğlu, Yedi Başak Derneği Başkanı Mustafa Bulut, GGC Başkanı İbrahim Ay, öğretmenler ve okul öğrencileri katıldı.

Törende konuşan Okul Müdürü Muharrem Katıoğlu, “Toplam 173 öğrencimiz var. Okulda kullanılan elektriğin yüzde 40’ını bahçeye kurduğumuz güneş enerji panellerinden alıyoruz. Burasını bir butik okul olarak tanımlıyorum. Öğrencilerimiz hayatın pek çok alanıyla ilgili de teorik ve pratik eğitim alıyor. Kümesimiz, fidan dikim bahçemiz, çamur atölyemiz, ve ekmek yapım ocağımızda çocuklarımız hayatta kalma eğitimi alıyor. Çok güzel bir kütüphane kurduk, çocuklarımız burada ayrıca bilgisayar desteğiyle ödevlerini de hazırlayabiliyor" dedi. 

Yedi Başak Derneği Başkanı Mustafa Bulut ise, “Öğretmenlerimizin güzel yürekleriyle yetiştirdiği çocuklarımız, dünyamızı daha güzel yapar, savaşı ve açlığı bitirir. Bizler de öğrencilerimiz gibi öğretmenlerden aldığımız ışıkla, bugün dünyanın her yerinde ihtiyacı olanlara yetişmeye çalışıyoruz. Sizler ne kadar çok iyi insan yetiştirirseniz, iyi ile kötünün savaşında bizim cephemiz o kadar güçlenir. İyilik ve iyiler kazanır. Ülkemiz ve dünyamız çok daha güzel bir yer olur” diye konuştu.

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay da, “Bizleri böyle bir projeye dahil ettiği için Yedi Başak Derneğine özellikle teşekkür ediyorum. Bugün gördüğümüz Bayramlı Okulumuzun müdür ve öğretmenleri başta olmak üzere tüm çalışanlarını kutluyorum. Gazeteci olarak kolay şaşırmayız. Ama bu okulda gördüklerimizi bizi olumlu anlamda gerçekten şaşırttı, mutlu etti. Burası örnek bir okul. Biz GGC olarak böyle bir projenin parçası olmaktan mutluyuz” dedi.

Konuşmaların ve öğrenciler için hazırlanan çanta ve kırtasiye paketleri dağıtıldı. Okul Müdürü Katıoğlu, misafirlere okulu gezdirerek yapılan projeler hakkında bilgi verdi.