GÜNCEL

EVİM mağdurlarına ödeme

Ev ya da araba almak için yıllarca biriktirleri paraları EVİM uzantısına sahip şirketlere kaptıran vatandaşlara umut ışığı göründü. TMSF ödeme planıyla ilgili ilk açıklamayı yaptı.

EVİM mağdurlarına ödeme

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) daha fazla mağduriyet oluşmaması için fetirilen yasal teminatları karşılamadıkları için faaliyetleri durdurulan EVİM şirketleriyle ilgili ödeme planı hakkında ilk açıklamayı yaptı. 

TMSF'den yapılan açıklamaya göre, Yaşamevim Gayrimenkul Anonim Şirketi hakim ortağı ile sürdürülen borcun yapılandırılması görüşmelerinde sona gelindiğini ve varılan mutabakat neticesinde kayıt kabul işlemlerine başlanacağını açıkkladı. 

TMSF açıklamasında söz konusu “Tasfiye Halinde Yaşamevim A.Ş”de tasarrufu bulunan hak sahiplerinin,  “Tasfiye Halinde Yaşamevim Gayrimenkul Anonim Şirketi Tasfiye Komisyonu”na hitaben yazılacak ıslak imzalı dilekçeler ile “Barbaros Mah. Nuhkuyusu Cad. No:24 Üsküdar/İSTANBUL" adresine ulaştırılması gerektiğini bildirildi. 

Mevzuat gereği, telefon ve elektronik posta ile yapılan başvurular işleme konulamayacağı belirtilen açıklamada, "Öte yandan, tasfiye işlemleri yürütülen diğer tasarruf finansman şirketleri ile ilgili kanuni takibatlar yapılmış ve bu şirketlerin sahipleriyle, ortaklarıyla ve yöneticileriyle görüşmeler devam etmektedir. Kurumumuz kamu yönetiminin gerektirdiği şeffaflık ilkeleri gereği, tasfiye süreciyle ilgili tasarruf sahiplerini anlık olarak bilgilendirmeye devam edecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildi.