GÜNCEL

Üniversiteye ilk adımı attılar

Hasan Kalyoncu Üniversitesi, 2021-2022 akademik yılına yeni kayıt yapan öğrencilere yönelik verilen Oryantasyon-2021 dersiyle başladı.  

Üniversiteye ilk adımı attılar

Hasan Kalyoncu Üniversitesi, 2021-2022 akademik yılına yeni kayıt yapan öğrencilere yönelik verilen Oryantasyon-2021 dersiyle başladı.  

Yaklaşık 1500 öğrencilinin katıldığı programın açılış konuşmasını yapan Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, "Güçlü akademik kadrouz, dinamik sosyal ve kültürel altyapımız, modern ve çevreci kampüsümüzde sizlere hayal ettiğiniz bir üniversite yaşamı sunmak yegâne görevimizdir. Varlığınız en önemli motivasyon kaynağımızdır. Öğrenmenin ve üretmenin sınırı yoktur. Hayal gücünüzü özgür bırakın. Zihninizi sağlam, merakınızı diri, girişimci yönünüzü çevik tutun. Buna her zaman ihtiyacınız olacak" dedi.

 Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Haluk Kalyoncu ise,  "Gaziantep’in ve Bölgenin ilk vakıf üniversitesi olan Hasan Kalyoncu Üniversitesi, siz gençlerin geleceğini hayal eden büyüklerimizin eseridir. Onlar, sizlerin geleceğini hayal ettiği için bu güzel kampüsün içerisinde bulunuyoruz. Hayal etmekle bilim arasında güçlü bir bağ vardır. Ünlü bilim insanı Albert Einstein’in: “Hayal etmek, bilmekten daha önemlidir” sözü, bilimle hayalin ne kadar iç içe olduğunu bizlere aktarıyor. 2021-2022 eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını temenni ediyor, hepinize başarılar diliyorum. Üniversitenize hoş geldiniz" diye konuştu. 

“Üniversite Hayatına Giriş” dersinin ilk gününde açılış konuşmalarının ardından: HKÜ’de Öğrenci Olmak ve Kampüs Yaşamı, Öğrenci Dekanlığı Tanıtımı, Kampüste Sağlıklı Yaşam, Pandemi Sürecinde Üniversite Yaşamı ve Akademik Yılmazlık ile Kampüs Turu etkinlikleri yer aldı.

Öğrencilerin bilgi ve donanımlarını zenginleştirmek için düzenlenen ve üç gün sürecek olan programda; Üniversitenin sosyal, kültürel ve fiziksel imkanlarının yanı sıra fakülte ve bölümlerin tanıtımları da yer alacak.