EĞİTİM

Büyükşehir'den yurt sorununa çözüm

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi üniversite öğrencilerinin yurt sorununa çözüm amacıyla 500 yataklı tesislerin işletmesini Valiliğe devretti.

Büyükşehir'den yurt sorununa çözüm

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, bu yıl üniversiteyi kazanıp kente yeni gelen üniversite öğrencilerinin yurt ve barınma imkanlarının çözümü için belediyeye ait 500 yatak kapasiteli gençlik kampı, gençlik merkezi ve butik oteli Valiliğe devrettiklerini açıkladı. Şahin, kente gelen öğrencilerin barınma sorununun bu çalışmayla çözüleceğini söyledi.

Sosyal medya hesabında yayınladığı bir video ile öğrencilere seslenen Fatma Şahin, "Arkadaşlarımızla yaptığımız çalışmada elimizdeki en güzel gençlik kamplarını, gençlik merkezini ve butik otelimizi Gaziantep Valiliğimize devrediyoruz. 500 yataklı kapasitemizi Gaziantep Valiliğimiz üzerinden gençlerimizin rahat, huzurlu bir şekilde eğitim hayatlarını devam ettirebilmeleri için yurt ve barınma ihtiyaçlarını gidereceğiz" diye konuştu.

1983 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi'ni kazandığında kendisine de yurt çıkmayınca zorluk yaşadığını söyleyen Şahin, “Yurdun çıkmamasının ne demek olduğu en iyi ben bilirim. Benim iki evladım var ama bu şehirde bir milyon evladım var. Her biriniz bizim için çok kıymetlisiniz. Eğitim şehri, bilim şehri Gaziantep'te yurda dair hiçbir sorunu da kafanıza takmayın. Bu şehir bunu çözecek güçte ve kapasitededir. İnşallah yaptığımız bu çalışmayla yurt sorununu çözmüş oluruz" dedi.

Gençlikle ilgili özel bir daire başkanlığı kurduklarını söyleyen Fatma Şahin, "Başında bir özel olarak buraya getirdiğimiz bir hocamız var. Zekeriya hocamızın telefon numarası 0507 243 52 80. Ne tür sorununuz, sıkıntınız olursa hocamızı, başkanımızı arayın. Biz tüm gücümüzle sizin yanınızdayız, yakınınızdayız. Sizin gönlünüzdeyiz. Sizinle birlikte bu şehri geleceğe en güzel şekilde taşıyacağız" şeklinde konuştu.