GÜNCEL

Fuhuş çetesi gözaltında

Gaziantep'te fuhuş süsüyle dolandırıcılık, yağma ve hırsızlık yaptıkları iddia edilen 8 kişiden 3'ü tutuklandı.

Fuhuş çetesi gözaltında

Gaziantep Otogarı çevresinde fuhuş süsüyle vatandaşları dolandırdıkları iddia edilen 8 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin yanlarında getirdikleri 9 çocuk ise devlet korumasına alındı.

Gaziantep'te şehirlerarası otogar çevresinde meydana gelen, "Fuhuşa Teşvik, Aracılık veya Zorlama, Nitelikli Hırsızlık, Nitelikli Dolandırıcılık ve Yağma" olayları ile ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Asayiş Şube Müdürlüğümü ekiplerince çalışma başlatıldı.

Çalışma süresince anılan bölgede 79 ayrı olay meydana gelirken bu olaylarda mağdur edilen 25 şikâyetçinin başvurusu üzerine 24.09.2021 tarihinde belirtilen suçların şüphelisi oldukları tespit edilen ve 5 farklı adreste ikamet eden 5'i yetişkin 3'ü suça sürüklenen çocuk olmak üzere toplam 8 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemlerinin tamamlanması üzerine adli makamlara sevk edilen 8 şüpheliden 3'ü hakkında adli kontrol, biri hakkında ev hapsi kararı verilirken şüpheli ise mahkemece serbest bırakıldı. 3 şüpheli ise tutuklanarak cezaevine teslim edildi.

Öte yandan suçların işlendiği esnada aynı yerde oldukları bilinen ve yakalanan şüphelilerin nüfuslarına kayıtlı çeşitli yaşlardaki 9 çocuk ise Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından "Çocuğun Yüksek Yararı" gereği acil koruma kararıyla kurum bakımına alındı.