GÜNCEL

Urfalılar sıra gecesinde buluştu

Gaziantep'te yaşayan Şanlıurfalılar, ŞANLIDER öncülüğünde düzenlenen sıra gecesinde gönüllerince eğlendi.  

Urfalılar sıra gecesinde buluştu

Gaziantep Şanlıurfalılar Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (ŞANLIDER) öncülüğünde düzenlenen Şanlıurfalılar Gecesi’nde bir araya gelen Gaziantep’te yaşayan Şanlıurfalılar Urfa türküleriyle eğlendi.  

Gecenin açılışında konuşan ŞANLIDER Başkanı Mustafa İsmet Erdoğan, Urfa’dan sonra en fazla Şanlıurfalı’nın Gaziantep’te yaşadığına dikkat çekerek, “Burası bizim ikinci vatanımızdır. Bu geceyi ŞANLIDER’in yanı sıra Birecik, Bozova, Halfeti, Siverek ve Suruç dernekleriyle birlikte düzenledik. Pandemi nedeniyle uzun zamandır etkinlik düzenlemiyorduk. Burada da koruyucu önlemler nedeniyle sınırlı sayıda davetli var. Biz geçmişte katılımcı sayısı onbinleri bulan organizasyonlara da imza attık. İnşallah bu pandeminin etkisi geçince yine büyük kitlelerle bir araya gelerek hasret gideririz” dedi.

Gaziantep’teki Şanlıurfa derneklerinin ŞANLIDER’de bir araya geldiklerini söyleyen Erdoğan, “Birlik ve beraberliğimizi pekiştirerek hemşerilerimizin kent yaşamına daha aktif katılımlarını sağlamaya çalışıyoruz. İlçe derneklerimiz de yaptığımız etkinliklerde yerlerini alarak sorumluğu paylaşıyorlar. Katkıları nedeniyle başkanlarımıza ve üyelerine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ise, hemşerileriyle hasret giderme imkanı bulduğu organizasyon nedeniyle ŞANLIDER ve diğer derneklere teşekkür etti. Beyazgül, “Şanlıurfalıların en çok yaşadığı komşu şehrimiz Gaziantep’te hemşerilerimizin birlik ve beraberliklerine tanık olmak çok güzel” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfalılara yaptıkları hizmetler nedeniyle ŞANLIDER Başkanı Mustafa İsmet Erdoğan, Birecikliler Derneği Başkanı Şaban Altınova, Bozova Derneği Başkanı Halil Çoban, Halfeti Derneği Başkanı Boran Dinçer ile Siverek Derneği Başkanı Mehmet Nergis’e plaket verdi. ŞANLIDER Başkanı Erdoğan da Beyazgül ve diğer protokol üyelerine hediye takdim etti.

Geceye Beyazgül’ün yanı sıra Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Özsağır, Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetimler Üyesi Dr. Hayri Baraçlı da katıldı.