EĞİTİM

Mafyaya destek turu!

Gaziantep'te 150 öğrenciyi mafya liderinin Nizip Adliyesindeki duruşmasına destek için merkezden 9 minibüsle Nizip'e götürdükleri iddia edilen öğretmen ve 2 müdür yardımcısı açığa alındı.

Mafyaya destek turu!

Gaziantep'te 150 öğrenciyi mafya liderinin Nizip Adliyesindeki duruşmasına destek için merkezden 9 minibüsle Nizip'e götürdükleri iddia edilen öğretmen ve 2 müdür yardımcısı açığa alındı.

Gaziantep Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde eğitim gören 150 öğrenci sabah okula geldiğinde beden eğitimi öğretmenleri A.S. tarafından derse girmeden önce araçlara bindirilerek Nizip'e götürüldü. Öğretmen A.S.'nin, çoğu sporcu olan öğrencilerini Nizipli mafya lideri olan H. Ş.'nin Nizip Adliyesi Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki 13 Ekim tarihli duruşmasına götürüldüğü öğrenildi. Nizip Adliyesi önünde öğrencilerin bekletildiği ve fotoğraflarının çekildiği öğrenilirken, Gaziantep’e dönüşte ise Nizip İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından yapılan çevirmede yakalandığı, öğretmen A.S.’nin ise çevirmeyi görünce öğrencileri bırakarak kayıplara karıştığı ileri sürüldü. 

Nizip İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerin öğrencilerin ailelerine haber vermesi ile olay ortaya çıktı. Aileler, çocuklarını almak için Nizip’e gitti. Ailelerin şikayeti üzerine Valilik ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü, öğretmen A.S. ve iki müdür yardımcısı hakkında soruşturma başlattı. 

VALİLİK OLAYA EL KOYDU

Gaziantep Valiliğinden yapılan açıklamada, “Bazı basın mecralarında İlimizde bir öğretmenin bir kısım öğrenciyi izinsiz olarak bir İlçemize götürdüğüne yönelik haberler yayınlanması üzerine açıklama yapılması ihtiyacı doğmuştur. İlimiz Merkezde bulunan bir lisede görevli olan bir öğretmenimiz çalıştığı okulda eğitim gören öğrencilerden bir kısmını yasal izin olmaksızın araçlarla Nizip İlçesine götürmüş, güzergahta bulunan polis ekipleri tarafından yapılan kimlik kontrolünde durum anlaşılmıştır.  Olayın idari makamlar tarafından haber alınmasına müteakip ivedi olarak 13.10.2021 tarihinde açılan soruşturmada ilk etapta bahse konu öğretmen ve iki idareci açığa alınmıştır. Konuyla ilgili adli ve idari süreç devam etmektedir" denildi.