KÜLTÜR - SANAT

Çirkin saldırı

Gaziantep'in İslahiye ilçesindeki bir düğünde damadın akrabaları çalınan müziği beğenmeyince sanatçıyı darp ederek sazını kırdı.

Çirkin saldırı

Gaziantep’in İslahiye ilçesinde, damadın akrabası çaldığı müziği beğenmeyince müzisyeni darp edip sazını parçaladı.

İslahiye ilçesinde bulunan Atatürk Mahallesi Kanaat Düğün Salonunda meydana gelen olayda; Erdal Erdoğan, salonda müzisyenlik yaptığı esnada düğün sahibinin akrabası olan H.K yanına gelerek kulağına bir şey söyledi. Daha sonra "Bu ne" diyerek sanatçıya yumruk atan  H.K tarafından darp edilen sanaçının sazı da kırıldı. 

Olay yerinde bulunan polis ekipleri olaya müdahale ederek büyümesini önlerken, saldırıyla ilgili inceleme başlatıldı. Sanatçının şikayetçi olduğu H.K. emniyete götürülerek ifadesi alındı. 

Konuyu sosyal medya hesabından duyuran HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul, "Bu ırkçı saldırının Gaziantep’te yaşandığı iddia edilmektedir. Yaşanan bu olay farklılıkların bir arada yaşadığı Gaziantep’e yakışmaz, hoş görülemez. Gaziantep Valisi Sayın Davut Gül'ün saldırganlar hakkında gerekli işlemi derhal başlatmasını bekliyoruz" paylaşımında bulundu.

Konuyla ilgili Gaziantep Valiliğinden yapılan açıklamada, 18 Ekim günü gerçekleşen düğünün saat 17.00’de başladığı, olayın meydana geldiği 22.30’a kadar geçen sürede Kürtçe müzik çalındığı ve söylendiği belirtilerek, “Bu minvalde olayın Kürtçe müzikten kaynaklanan ırkçı bir saldırı olduğuna dair yapılan art niyetli paylaşımlar gerçeği yansıtmamaktadır” denildi.