YAŞAM

Fatmagül kurtulamadı

Kilis'te kocası tarafından öldüresiye dövülen Fatmagül Özyer, Gaziantep'te tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Fatmagül kurtulamadı

Kilis’te eşi tarafından tekme tokat dövülerek beyin kanaması geçiren ve kalbi 3 kez duran 1,5 yıllık evli Fatmagül Özyer hastanede verdiği yaşam mücadelesini kaybetti. Olayın ardından Kilis Devlet Hastanesi’nden sevk edildiği Gaziantep'te tedavi gördüğü hastanede kalbi yeniden duran talihsiz kadın yaşamını yitirdi.

Kilis'in Albay İbrahim Karaoğlanoğlu Mahallesi'nde meydana gelen olayda Mahmut Özyer, eşi Fatmagül Özyer'i bilinmeyen bir nedenle darp etmiş olaydan 17 gün önce doğum yapan kadın dakikalarca tekme tokat dövüldükten sonra komşularının polisi aramasıyla kocasının elinden kurtarılmıştı. 112 Acil ekipleri tarafından ambulansla Kilis Devlet Hastanesi Acil Servisine kaldırılan ve bir kez kalbi duran 27 yaşındaki kadın ilk müdahalenin ardından Gaziantep'e sevk edilmiş, Gaziantep'te de 2 kez durdurulan kalbi yapılan müdahaleyle çalıştırılmıştı.

Vücüdüna aldığı darbeler nedeniyle beyin kanaması geçirdiği anlaşılan genç kadının kalbi tedavi gördüğü hastanede 4. kez durdu. Yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan Özyer'in cenazesi otopsi için Adli Tıp Kurumuna kaldırıldı.

Olaydan sonra polis tarafından gözaltına alınıp emniyete götürülen ve polise verdiği ifadede "Sürekli aramızda tartışma oluyordu. Olay günü de tartıştık, sonrasını hatırlamıyorum" diyen kocası Mahmut Özyer ise çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine konulmuştu.